Yolcu Sayısı
1

İnebolu otobüs bileti

İnebolu Otobüs Bileti

En popüler İnebolu otobüs rotaları

İnebolu otobüs bileti fiyatları, İnebolu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve İnebolu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)İnebolu90 TL4
Bayrampaşaİnebolu950 TL2
Araçİnebolu25 TL2
Kastamonuİnebolu25 TL2
Küreİnebolu23 TL2

İnebolu otobüs firmaları

İnebolu otobüs biletleri

Türkiye'nin Kastamonu iline bağlı bir ilçedir. İnebolu ilçesinde eski mimarinin örneklerine çok rastlanmaktadır. Bu ilçenin nüfusu 22.144’tür. İnebolu ilçesinin yüzölçümü ise 301 km2’dir. Bu ilçe Karadeniz ilinin Batı kısmında bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Abana ve Bozkurt, batısında Cide ve güneyinde ise Devrekâni, Azdayav ve Küre yer almaktadır. İlçede Karadeniz İklimi görülmektedir. Yazları sıcak ama kurak değil, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İnebolu ilçesinin kıyı kesimlerinde genellikle maki ve psödomaki yaygındır. Daha geride bulunan platolarda ise bu bitki örtüsü yerini kestane ve meşe ormanlarına bırakmaktadır. Platoların dağlık alanlarında meşeler ve kayın ormanlarına da rastlanmaktadır. Daha yukarıda ki kesimlerde ise karaçam ormanları göze çarpmaktadır.
İnebolu ilçesi deniz kenarında bulunduğundan dolayı üzerinde bulunan akarsular taşıdıkları suları denize dökebilmek için yataklarını derin bir şekilde oymuşlardır. İnebolu ilçesinde bulunan İki çay adı verilen akarsu büyük önem taşımaktadır. İnebolu ilçesindeki geçim kaynaklarına bakacak olursak en başta balıkçılık gelmektedir. Bölgede tutulan hamsiler Türkiye’nin tüm bölgelerine gönderilmektedir. Bir diğer geçim kaynağı ilçenin köylerinde görülen tarımdır. Son olarak liman şehri olan İnebolu’da ithalat ve ihracat yapılabilmektedir. İnebolu ilçesinde bulunan İnebolu evleri eski mimarinin en güzel örneklerini oluşturmaktadır. İnebolu kayığı da görülmesi gereken kabuk tekniği ile yapılmış tek Anadolu teknesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnebolu pidesi, İnebolu kestanesi, sabah güveci, kulak makarnası, haluşka, pıs, samsi, zarbana baklavası ve daha bir güzel tadılması gereken tatlarla çok değerli ilçelerimizden biridir. İnebolu otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr