Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al

İstanbul Fethiye Otobüs Bileti

İstanbul Fethiye Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 818 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Fethiye arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Fethiye otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Fethiye güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Fethiye seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Fethiye hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Fethiye şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Fethiye Otobüs Biletleri

İstanbul Fethiye otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Fethiye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Marmaris’ten Fethiye’ye gidilirken Maden yolunda ilerlenip Köyceğiz’e varılır. İlçe oldukça büyük bir gölün kıyısında kurulmuştur. Manzara olukça güzeldir. Burada Dalyan Boğazı vardır. Manzarası çok güzeldir. Kıyısında Kaunos harabeleri bulunmaktadır. Dalyanda balık tutulmaktadır. Dalyandan sonra Dalaman çayına geçilir. Manzarası çok güzeldir. Bu yol üzerindeki Gökbel’in virajları olduk çoktur. Her taraf çamlık olup arı kovanlarıyla doludur. Karaböğürtlen Köyü’nden sonra Günlük ağaçları ve ormanları gelir. Bu ağaçlar yeryüzünde başka bir yerde yoktur. Bu ormanlarda pars bulunmaktadır. Kızıl yokuştan sonra Fethiye’ye gelinmektedir. Fethiye Muğla’ya 155 kilometredir. Fethiye güzellikte Ege Bölgesi’nin incisidir. Fethiye, bir körfezin kıyısındadır. Fethiye’nin eski adı Telmesas idi. Likya’nın en önemli şehridir. Sonra bu şehre Meğri adı verilmiştir. Meşrutiyet devrinde tayyareci Fethi Bey’in adı verilmiştir. Cezayirli Hasan Paşa Fethiye’de doğmuştur.

MÖ 1200 – 85 yılları arasında Fethiye yöresinde Likyalılar yaşamışlardır. Bu bölge çeşitli antik eserlere, medeni şehirlerin kalıntılarına sahiptir. 19 şehir harabesi bulunmaktadır. 14 tane anfiteatr kalıntısı mevcuttur. Likya’nın başkenti (Kısantos) şehri idi. Ayrıca Telmasos, Tols, Kandyanda, Araksa, Pinara, Patara, Sidima, Lisa, Massiktos, Pyrra. Karmelessos harabeleri vardır.

Likya bölgesinde 3.000.000 insan yaşadığı anlaşılmaktadır. Likyalıların, Hititlerle akrabalıkları vardır. Bugün Fethiye’de Likyalılardan kalma kaya mezarları vardır. Şehrin sırtlarında bulunan kayaya oyulmuş olan Amintas anıtı eşsiz bir anıttır. Bu anıt Makedonya Kralı İskender’in komutanlarından Amintas’a aittir. Bu mezar MÖ IV. yüzyılda yapılmıştır.

Fethiye depremler yüzünden dağılmıştı. Fakat şimdi kalabalık bir kasaba olmuştur. Bir de camii mevcuttur. Kaptanlardan (Cezayirli Haşan Paşa) Fethiye’lidir. 

İstanbul Fethiye otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Fethiye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Fethiye otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Fethiye Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Fethiye Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.