İstanbul Elmalı Otobüs Bileti

İstanbul Elmalı Arası

İstanbul Elmalı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Elmalı güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Elmalı seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Elmalı hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Elmalı şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Elmalı Otobüs Biletleri

 İstanbul Elmalı otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Elmalı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Fenike’den Antalya’ya gitmek için dağ yollarından geçilmekte ve çamlık yüksek dağların virajlarını aşarak düzlüğe çıkılmaktadır. Avlan Gölü geçildikten sonra Elmalı’ya gelinmektedir. Güzel ve şirin bir ilçedir.

Elmalı’nın en değerli eseri, Ömer Paşa Camii’dir. 1610 yılında inşaa edilmiştir. Bir set üzerinde yapılmış olup tek kubbelidir. Camii yanında türbesi vardır. Ayrıca Ömer Paşa medresesi değerli bir binadır. Ömer Paşa hamamı da güzeldir. Bundan başka Sinan-ı Ümmi Camii, türbesi, medresesi ve kütüphanesi bulunmaktadır. Bir de Şadırvanlı Medresesi’nin Kütüphanesi değerlidir. Camii ise ahşap ve harap haldedir.

Elmalı yöresinde, özellikle Finike-Elmalı arasında (Abdal Musa) tekkesi meşhurdur. Tekke köyün içindedir. Türbesi Selçuk eseridir. Kaygusuz Abdal’ın mezarı da buradadır. Ayrıca Budala Sultan türbesi vardır. Bir de mukaddes kuyu bulunmaktadır. Dergah büyük olup aşevi, dervişan evi kısımları vardır. Tekkede Abdal Musa’nın hırkası ve tahta kılıcı bulunmaktadır.

Elmalı’da Prehistorik devirlere ait höyükler de vardır. Elmalı’nın meyvaları ile karanfil kokulu leblebisi pek nefis ve meşhurdur.

Elmalı’dan Korkuteli’ne gelinir. Büyük bir ilçedir. Burada on üçüncü yüzyıldan kalma bir medrese vardır. Buradan Antalya’ya gidilmektedir. Elmalı - Antalya arası 120 kilometredir. Antalya’ya yaklaşınca çam ormanları başlar. Bir virajdan sonra bir ovaya inilir. Yol üzerinde üç tane su sarnıcı vardır. Sol tarafta göğe yükselen Bey Dağları görülür. Biraz sonra Akdeniz göze çarpar ve Antalya’ya gelinir.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Elmalı Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Elmalı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.