Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

İstanbul Didim Otobüs Bileti

İstanbul Didim Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Didim arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Didim otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Didim güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Didim seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Didim hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Didim şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Didim Otobüs Biletleri

İstanbul Didim otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Didim otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Milet sahiline doğru gidildiği zaman Yeni Hisar Köyü’ne gelinmektedir. Buraya Didim denilmektedir. Milet’ten 22 kilometre ötededir. Didim’de Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Apollon Tapınağı, Ege bölgesi’nin bir şaheseridir. Güzelliği ve heybeti ile eşi başka bölgede yoktur. Bu tapınak MÖ IV. yüzyılda İyonlar tarafından yapılmıştır. İskender de bu tapınağı onarmıştır. Etrafında gimnazlar, hamamlar ve evler vardı. Apollon Mabedi 51 x 109 metre ölçüde olup yedi basamakla çıkılmaktadır. Mabedin etrafındaki sütunların sayısı 124 tane idi. Sütunların boyları 17,5 metredir. Yerle beraber hesap edilirse 24 metre kadardır. Tapınak dört esas bölüme ayrılmıştı. Bu bölümlerin ön kısmına Pronaos, ikinci kısım on iki sütunla Dodecastilos denilen salon, dinlenme yeri olan Antition, bir de iki sütunlu salon vardı. Bütün bina mermerden yapılmıştı. Muazzam bir binadır. İbadete gelenler yanlardaki dehlizlerden aşağı inerek, bir avluya çıkarlar. Mukaddes kuyudan su içerlerdi. Apollon heykeline dönerek ibadet ederlerdi. Mabedin üç sütunu ayakta kalmıştır. Seyredenler hayrete düşmektedirler. Bu tapınak MÖ 494’te tahrip edilmiş, bir kısmı da depremlerle yıkılmıştır.

Didim’den sahile gidilince Alünkum Plajı’na gidilir. Otel ve dinlenme yerleri vardır. Aydın ilinde turistik özellikleri olan bu gibi anıtlar vardır. 

İstanbul Didim otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Didim otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Didim otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Didim Seyahat 100 TL
Metro Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Didim Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Didim Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.