Yolcu Sayısı
1

Hayrabolu otobüs bileti

Hayrabolu Otobüs Bileti

En popüler Hayrabolu otobüs rotaları

Hayrabolu otobüs bileti fiyatları, Hayrabolu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Hayrabolu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
UzunköprüHayrabolu40 TL3
BayrampaşaHayrabolu160 TL3
İstanbulHayrabolu160 TL3

Hayrabolu otobüs firmaları

Hayrabolu otobüs biletleri

Hayrabolu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tekirdağ’ın ilçelerinden bir tanesidir. Marmara bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe bağlı bulunduğu ilin en eski yerleşim noktası olarak bilinmektedir. Bu ilçe tarihinde iki büyük medeniyete en sahipliği yapmıştır. Roma İmparatorluğu ve Osmanlı arasında toprak mücadelelerinde önemli bir nokta olmuştur. Bir defa Osmanlı tarafından Roma’dan alınmışsa da daha sonra Roma tarafından yeniden ele geçirilmiştir. Osmanlı Padişahlarından olan I Murad ise son olarak Roma’dan bu toprakları almayı başarmış ve Osmanlı son buluncaya kadar kendisine bağlı kılmıştır. Fethi gerçekleştikten sonra siyasi bir hamle gereği bölgeye Türkmenler yerleştirilmiş ve bu noktada nüfuslarını artırmaları sağlanmıştır.

Bu bölgenin bu kadar değerli bir nokta olmasında coğrafi konumunun yanı sıra bölgenin sahip olduğu doğal güzellikler de etkilidir. İlçenin kuruluş dönemine dair kesin olmasa da bir efsane vardır. Anlatılana göre ilçe toprakları cennetten bir parça olarak tasvir edilmektedir.
Hayrabolu ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalardan bir tanesi, Paşa Cami’dir. Bu yapı, gerekli araştırmalar sonucunda Çelebi Sultan Mehmet Camii olarak da bilinmektedir. Osmanlı dönemine ait tarihi ve kültürel yapılardan bir tanesidir. Cami Mimar Hacı İvaz Paşa tarafından inşa edilmiştir.
Bölge ziyaretçilerinin görmesi gereken yerlerden bir başkası ise Hasan Bey Cami’dir. Bu cami dönemin kayıtlarında “Ulu Camii” ya da “Güzelce Hasan Bey Camii” olarak geçmektedir. Bu caminin mimarisi son derece ilgi çekicidir.Hayrabolu otobüs bileti alarak ilçeye yapacağınız bir gezi ile daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr