Hatay Gaziantep Otobüs Bileti

Hatay Gaziantep Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 197 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 8dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 11 firma sefer düzenlemektedir. Hatay Gaziantep arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Diyarbakır firmasıdır.

Hatay Gaziantep bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Hatay Gaziantep bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Hatay Gaziantep otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Hatay Gaziantep Otobüs Biletleri

Hatay, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, coğrafi olarak Suriye, Adana, Gaziantep, Osmaniye ile komşuluk içerisindedir. Hatay, geçmişinden Mezopotamya medeniyetlerinin geçiş noktasında bulunduğu için döneme ait kalıntılar bakımından zengin bir şehirdir. Şehir özellikle, Roma Dönemi ve Helenistik dönem açısından büyük önem arz etmektedir. Şehir, farklı etnik kültürler tarafından benimsendiği için Camiler, Kiliseler ve farklı ibadet noktalarını bir arada gözlemlemek mümkündür. 

Hatay, geçmişi ve teknik çeşitliliği nedeni ile el sanatları bakımından zengindir. Şehirde gelişen el sanatları arasında “Taş işçiliği, mitolojik konulu heykel üretimi, ipek dokumacılığı, ağaç oymacılığı, camcılık, sikkecilik” yer almaktadır.

Hatay’ın ekonomisinde sanayi ile birlikte tarımında etkisi fazladır. Bunun nedeni ülkenin en verimli tarım arazilerine ev sahipliği yapmasıdır.

Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Gaziantep bağlı bulunduğu bölgenin en gelişmiş ili olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Tarihi açısından incelendiğinde Antep, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Geçmişinde Mezopotamya medeniyetlerinin buluşma noktasında bulunduğundan tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin hale gelmiştir. Gaziantep Kalesi şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir.

İl içerisinde oldukça fazla erimli arazi bulunmaktadır. Bununla beraber tarım gelişmiştir. Gaziantep ülke içerisinde ve dışarından Antep Baklavası ile tanınmıştır.

Adana İstanbul otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Hatay üzerinden Gaziantep’e gitmek için Özdiyarbakır, Cesur Bingöl, Has Bingöl, Cizre Nuh gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com üzerinden alabilirsiniz. 

Hatay Gaziantep otobüs bileti mi aradınız? Hatay Gaziantep otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Hatay Gaziantep otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 30 TL
Has Turizm A.Ş. 35 TL
Vangölü Turizm 35 TL
Esadaş 35 TL
Has Diyarbakır 36 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.