Yolcu Sayısı
1

Gölbaşı otobüs bileti

Gölbaşı Otobüs Bileti

En popüler Gölbaşı otobüs rotaları

Gölbaşı otobüs bileti fiyatları, Gölbaşı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gölbaşı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KuluGölbaşı23 TL14
CihanbeyliGölbaşı35 TL11
MersinGölbaşı50 TL6
NevşehirGölbaşı50 TL6
AdanaGölbaşı50 TL4

Gölbaşı otobüs biletleri

Gölbaşı Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde bulunmaktadır. İlçenin geçmişine bakıldığında oldukça köklü bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Geçmişi boyunca ilçe sınırları içerisinde yaşamış medeniyetler arasında, Hittitler, Frigler, Urartular, Bizans, Roma yer almaktadır. Bu nedenle ilçe sınırları içerisinde bu dönemlerden kalma eserlere rastlamak mümkündür.

Bununla birlikte içerisinde bağlı bulunduğu il ve yükseltisinden dolayı Gölbaşı sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretimi üzerinde etki ettiği gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Gölbaşı ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan görmesi gereken yerler arasında, Ulus Gençlik Parkı, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, Ankara Juilen Anıtı, Camlı Köşk, Alaadin Sokak, Augustus Tapınağı, Haritacılık Müzesi, Seğmenler Parkı, Duatepe Anıtı, Ankara Hacı Bayram Camii yer almaktadır.
İklimine bağlı olarak bitki örtüsü olarak bozkır görülmektedir. Tarım üretiminde karasal iklim özeliklerine uygun olarak tahıl üretimi yaygındır. Bağlı bulunduğu il ülkenin başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Buna bağlı olarak ilçe belli alanlarda gelişim göstermiştir.
Ankara’nın bu nadide ilçesi görülmeye değer noktalardan bir tanesidir. Yıl içerisinde ziyaretçilerini ağırlar. Bu ilçeyi daha yakından tanımak isteyen seyahat severler neredennereye.com adresi üzerinden Gölbaşı otobüs bileti satın alabilirler.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr