Yolcu Sayısı
1

Gemlik otobüs bileti

Gemlik Otobüs Bileti

En popüler Gemlik otobüs rotaları

Gemlik otobüs bileti fiyatları, Gemlik otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gemlik otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KocaeliGemlik260 TL46
İzmitGemlik260 TL46
KaramürselGemlik260 TL42
GölcükGemlik175 TL31
SakaryaGemlik309 TL27

Gemlik otogarı

  • Gemlik(224)

Gemlik otobüs biletleri

Gemlik Bursa'nın bir ilçesi olarak Marmara Denizi kıyısında konumlanmaktadır. Batısı denize doğru açık olmasına rağmen kalan diğer üç tarafı tamamen yaşlı dağlarla çevrilidir. İklim olarak Akdeniz iklimine yakındır ancak günümüzde kar yağmamasına rağmen eskiden kar yağdığı da bilinmektedir. Gemlik Bursa civarında bulunan neredeyse en eski yerleşim yeridir. Hatta bazı efsanelere göre buraya ilk Herkül'ün geldiği bile söylenir. Söylentiye göre buraya arkadaşı olan 'Syrus'un adını vermiştir. İlçe genelde ticaretle uğraşmaktadır. En çok tuzlu zeytin, yağ ve sabunun ticareti yapılmaktadır. Balık pazarı camilerin bazıları kiliselerden dönüştürülmüştür. Gemlik Bursa'ya 3o km, Yalova'ya ise 40 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Gemlik Körfezi sakin ve dalgasızdır. Ulaşım kara ve deniz yolu ile sağlanmaktadır. Gittiğinizde mutlaka ünlü Gemlik zeytinlerinden ve zeytinyağlarından almalısınız. Eğer damağınıza da bir şölen yaşatmak istiyorsanız Düdük Hamur, şerbetli bir tatlı olan Cennet Küngü, höşmerim, Zürbiye ve zeytinyağlı enginar dolmasını mutlaka yemelisiniz.
Gezmek ve keşfetmek içinse Celal Bayar Anıt Mezar, Ay Tepe, Kurşunlu Kasabası, Kurşunlu Plajı, Hagios Abarkios Manastır Kilisesi, Micael Gabriel (baş melekler) Kiilisesi, Büyük Kumla Köyü, Karacaali Köyü, Kios Kenti, açık hava müzesi, kaplıcalar, Celal Bayar Kütüphanesi, Celal Bayar'ın doğduğu ev ve beyler mezarlığı ideal yerlerdir.
Kısaca Gemlik gezmek, değişik tatlar denemek, tarihi yerleri görmek amaçlı küçük kaçamaklarınız için en güzel yerler arasında ilk sıralardadır. Gemlik otobüs bileti için www.neredennereye.com!

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr