Gaziantep Yalova Otobüs Bileti

Gaziantep Yalova Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 135,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1078 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 12dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Yalova arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Gaziantep Yalova bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Yalova bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Yalova otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Yalova Otobüs Biletleri

Gaziantep, ülkenin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerinden biridir. Bununla beraber bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ilidir. 

Gaziantep ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Bayazhan Kent Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Kaleoğlu Mağarası, Medusa Cam Eserler Müzesi, Bakırcılar Çarsısı, Eyüpoğlu Camii, Burç Ormanları, Fırat Vadisi, Şarklı Mağara, Gaziantep Anıt Mezarları yer almaktadır.

Gaziantep, hem ülkenin hem de dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden bir tanesidir. Bu açıdan oldukça değerli bir şehirdir. Köklü geçmişinden kalan birçok tarihi ve kültürel eseri bünyesinde barındırmaktadır. Bunlara en iyi örnek olarak Gaziantep Kalesi verilebilir. Kale yapıldığı dönemin mimari özelliklerini bozulmadan günümüze taşımayı başarmıştır. Bugün neredeyse şehrin sembolü sayılır ve her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlar.

Gaziantep ili halk arasında Antep olarak bilinmektedir. Milli mücadele döneminde eşine az rastlanan bir direniş örneği gösterdiği için isminin bazı gazi unvanı verilmesi uygun görülmüştür.

Marmara Bölgesi'nde yer alan ve hem sanayi bakımından hem kültürel bakımından doğal güzellikleri bakımından her gün ününe ün katan bir yerdir Yalova. Yalova özellikle kaplıcaları sayesinde hem ülke genelinde hem de ülke sınırlarının dışına çıkan bir üne sahip olmuştur. Eğer ki yolunuz Yalova ve çevresine düşerse Yalova'da gezmeniz gereken bir gezi rehberiniz eklemeniz gereken bazı yerler şu şekildedir:

Yalova'da kaplıcalar çok önemli bir yere sahiptir. Eğer ki sağlık sebeplerinden dolayı Yalova'ya seyahatte bulunuyorsanız Armutlu kaplıcalarına ve Yalova Termal Kaplıcalarına gidebilirsiniz. Bu  ve bunlara benzer birbirinden farklı kaplıcalar mevcuttur.

Ankara İzmir otobüs bileti alımlarınız için de NeredenNereye.com sitemizi kullanabilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Yalova’ya gitmek için Cizre Nuh Turizm, Seç Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden satın alabilirsiniz. 

  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.