Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Gaziantep İskenderun Otobüs Bileti

Gaziantep İskenderun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 33dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep İskenderun arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.

Gaziantep İskenderun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Gaziantep İskenderun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Gaziantep İskenderun seyahatinize başlamadan önce, Gaziantep ve İskenderun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Gaziantep ve İskenderun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Gaziantep İskenderun Otobüs Biletleri

Gaziantep - İskenderun Otobüs Bileti
Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz, Gaziantep Otogarı üzerinde son bulur. Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gaziantep, halk arasında bilinen eski adı ile “Antep” sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlik nedeni ile yurt içerisinde “Doğu’nun Paris’i” olarak anılmaktadır. Milli Mücadele döneminde, yurdun farklı köşeleri gibi Antep sınırları içinde de işgal söz konusuydu. Bu zor ve çetin dönem boyunca sınırları içerisinde görünen işgale karşı tarih sayfalarına geçen bir direniş ve topraklarının işgal altından çıkması adına sağladığı başarı nedeni ile daha sonradan isminin başına “Gazi” unvanı almıştır. Bu yönü ile ele alındığında yakın dönem Türkiye siyasi tarihinin önemli kentlerinden bir tanesidir. Gaziantep, konum itibari ile eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında kurulmuş olan bir şehirdir. Bu nedenle bu bölgede yerleşimin geçmişi M.Ö 10.000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu özelliği ile şehir, yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en eski yerleşim noktalarından biridir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Gaziantep - İskenderun otobüs bileti satın alarak yolculuk yapabileceğiniz İskenderun’da seyahatiniz şehir Otogarı içerisinde son bulur. Otogar üzerinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İskenderun, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Hatay şehrinin en büyük ikinci ilçesidir. Türkiye’nin en büyük limanlarından biri ev sahipliği yapan şehir hem geçmişinde hem günümüzde ticaretin kalbinin attığı önemli noktalardan biri olmuştur. “Aleksandretta” şehrin antik dönemde bilinen ismidir. İskenderun insanlık tarihinin en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İskenderun otobüs bileti alarak yaptığınız yolculuğun sonunda İskenderun Otogarına vardığınızda, “Payas Kalesi, Kinet Höyük, İskenderun Körfezi, Karaağaç Plajı, Meryem Ana Havuzu” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Gaziantep - İskenderun otobüs bileti fiyatları, “36 - 45 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Has turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Lüks Adana Seyahat, Hatay Öztur Turizm, Hatay Nur Seyahat” gibi firmaların en uygun Gaziantep - İskenderun otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  İskenderun Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
İskenderun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.