Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al

Gaziantep Bayburt Otobüs Bileti

Gaziantep Bayburt Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 742 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Bayburt arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Bingol firmasıdır.

Gaziantep Bayburt bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Bayburt bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Bayburt otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Bayburt Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, ülkenin aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim noktalarından biridir. Oldukça köklü bir geçmişi vardır. Bunun nedeni eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesiştiği noktalardan biride kurulmuş olmasıdır. Bu özellikleri nedeni ile tarihi ve kültürel miras bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Gaziantep Kalesi bugün şehrin sembolü haline gelmiştir. 

Gaziantep ilinin sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak tarımsal üretimi gelişmiştir ve bu durum aynı zamanda yöresel lezzetlerinin çeşitlilik göstermesi açısından da etkili olmuştur. Gaziantep ziyaretçilerinin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında, Firik Pilavı, Samrımsak Kebabı, Börek Çorbası, Antep Baklavası, Yuvalama, Şıveydiz, Simit Kebabı, Maş Çorbası, Tavuklu Kapama, Buhara Kebabı, Ali Paşa Pilavı, Cacıklı Arap Köftesi, Bayran, Pirpirim aşı yer almaktadır.

Gaziantep ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında ise, , Gaziantep Anıt Mezarları, Gaziantep Altın Çarşısı, Karpuzatan Mesire yeri, Kendirli Kilise, Hacı Nesir Camii yer almaktadır.

Bayburt, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehrin isminin etimolojik kaynağının eski Kafkas şehirlerinden birinden geldiği düşünülmektedir. Geçmişinde birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir.  Bunların arasında Roma İmparatorluğu gösterilebilir. Bu nedenle bünyesi dahilinde tarihi ve kültürel değerler bakımından hatırı sayılır bir mirasa sahiptir. 

Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Bayburt’a gitmek için Has Bingöl, Öz Diyarbakır gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Gaziantep Bayburt otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Bayburt otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Bayburt otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Bingol 120 TL
Öz Diyarbakır 120 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Bayburt Hakkında
Nüfus:
40,836
Yüzölçümü:
3.739,08 km²
Plaka:
69
Telefon kodu:
(458)
Otogar:
Bayburt Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.