Gaziantep Aksaray Otobüs Bileti

Gaziantep Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 474 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Seç Turizm firmasıdır.

Gaziantep Aksaray bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Aksaray bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Aksaray Otobüs Biletleri

 Gaziantep Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Gaziantep Aksaray arası otobüs yolculuğunuz 4 saat 55 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 474 kilometredir. Otobüs yolculukları yaparken aynı zamanda birçok il ve ilçe görme şansı yakalarız. Bu istikamette giderken Osmaniye, Ceyhan, Adana, Pozantı ve Ulukışla il ve ilçelerinden geçersiniz. Gitmek istediğiniz şehir olan Aksaray hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim. İlk olarak gitmeniz gereken yerlerden bahsedelim. Bunlar Yılanlı Kilise, Ağzıkarahan Kervansarayları, Acemhöyük, Ihlara Vadisi, Antik Nora Şehri ve Eğri Minare'dir. Ihlara Vadisi bunlardan en dikkat çekenidir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nin yüksekliği 110 metre uzunluğu ise 14 kilometre olarak bilinmektedir. Vadi de kayaların içerisine oyulmuş kilise ve mezarlar vardır. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin birçoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait birçok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. O dönem insanlarının yaşam tarzları ve daha birçok tarihi bilgiyi bu yapılar sayesinde anlamak mümkündür. Ufkunuzu genişletecek ve size yeni tarihi bilgiler verecektir. Gaziantep Aksaray otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere iyi yolculuklar dileriz.

Gaziantep Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Star Batman 70 TL
Süha Turizm 70 TL
Metro Turizm 70 TL
Özlem Cizre Nuh 75 TL
Ben Turizm 77 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.