Gaziantep Adıyaman Otobüs Bileti

Gaziantep Adıyaman Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 148 km'dir.

Gaziantep Adıyaman bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Adıyaman bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Adıyaman otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Adıyaman Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir geçmişi bakımından oldukça köklü bir şehirdir. Halk arasında bilinen ismi ile Antep, ülkenin en eski yerleşim noktalarından biri olmak ile birlikte aynı zamanda dünyanın da en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında bulunmasındandır. Bu özelliği pek çok medeniyet için yerleşim noktası haline gelmiştir ve günümüzde tarihi ve kültürel açıdan oldukça değerli pek çok esere ev sahipliği yapmaktadır. Bu dönemden kalan Gaziantep Kalesi şehrin sembolü haline gelmiştir.

Gaziantep, ilinin isminin başındaki gazi unvanı, milli mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı verilmiştir. İl sınırları içerisinde Akdeniz iklimine yakın bir iklim çeşidi görülmektedir. Akdeniz ikliminden daha kurak olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir.
Antep ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Şeyh Fetullah Camii, Zeugma Antik Kenti, Eyüpoğlu Camii, Zeytin Han, Zincirli Ören Yeri, Hızır Yaylası, Ali Nacar Camii yer almaktadır. 
 
Adıyaman, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kendisi ile aynı adı taşıyan ilçesi içerisinde dünyanın en çok ilgi gören tarihi kalıntılarından biri mevcuttur. İlçe içerisinde Kommagene Krallığı’ndan kalma Nemrut heykelleri, Nemrut dağının tepesinde bulunmaktadır. 
 
Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Adıyaman’a gitmek için otobüs firmalarının Gaziantep Adıyaman otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.