Erzurum Kayseri Otobüs Bileti

Erzurum Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 77,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 628 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 37dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Erzurum Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Erzurum Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Erzurum Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Erzurum Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Erzurum Kayseri Otobüs Biletleri

Erzurum, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş illerinden biridir. Yükseltisi oldukça fazla olan bir şehirdir. Tarihi açıdan incelendiğinde ise Erzurum’un geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı rahatlıkla gözlemlenebilir. Bu açıdan tarihi ve kültürel miras bakımından zengin bir şehirdir. 

Erzurum’un yükseltisine bağlı olarak iklimi karasal iklimin sert bir şeklini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ise yoğun kar yağışlı ve sert olarak geçmektedir. Bu durum şehirde kış sporlarının gelişmesine neden olmuştur. Erzurum kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Kar yağışı kültürün de üzerinde etkide bulunmuştur. Ülkenin en saygın film festivallerinden biri “Kar Film Festivali” adı altında Erzurum’da düzenlenmektedir. Aynı zamanda ikliminden dolayı kırsal kesimlerinde tarımdan çok hayvancılık gelişmiştir.

Kayseri, Türkiye’nin illerinden biri olup İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kayseri aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş üçüncü şehridir. Bu özelliğinden dolayı istihdam sağlayarak çevresinden göç almaktadır.

Kayseri tarihi ve kültürel miras açısından oldukça zengin bir şehirdir. Bunun nedeni geçmişte en değerli ticaret yollarından birinin üzerinde bulunmasından dolayı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıdır. Kayseri, özellikle mobilya üretimi konusunda ön sıralarda yer almaktadır.

Şehir sınırları içerisinde karasal iklim özellikleri görülür. Bu bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir.

Kayseri Ankara otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Erzurum üzerinden zaman kaybetmeden Kayseri’ye gitmek için Metro Turizm, Esadaş Turizm, Iğdır Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Erzurum Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Erzurum Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzurum Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 80 TL
Esadaş 80 TL
Iğdırlı Turizm 80 TL
Patnos İtimat Turizm 110 TL
Lider Doğu Anadolu Trz 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.