Elazığ Kayseri Otobüs Bileti

Elazığ Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 441 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 8dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Elazığ Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Elazığ Murat Turizm firmasıdır.

Elazığ Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Elazığ Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Elazığ Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Elazığ Kayseri Otobüs Biletleri

Elazığ, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Bununla birlikte il Doğu Anadolu Bölgesi’nin üç büyük şehrinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. İl coğrafi olarak, Bingöl, Tunceli, Malatya illeri ile komşuluk içerisindedir. Şehirle ilgili ilgi çekici noktalardan biri olarak, yerel konuşmalarından abi yerine gakkoş kelimesinin kullanılmasıdır.
Şehir, tarihi açısından incelendiğinde Anadolu’dan geçen ticaret yolları üzerinden bulunmaktadır. Bu nedenle yapılan çalışmalarda dönemin ticari yaşamını yansıtan ve farklı etnik grupların özelliklerini barındıran kalıntılar bulunmuştur. Müslüman, Rum, Ermeni ve Suriyeliler şehirde uzun yıllar boyunca birlikte yaşamışlardır. Tarihi boyunca, başta Roma ve Bizans olmak üzere medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Elazığ ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, “Hazar Gölü Plajı, Kömürhan Köprüsü, Harput Buzluk Mağarası, Elazığ Kapalı Çarşı, Keban Baraj Gölü, Çırçır Şelalesi” yer almaktadır.
Kayseri, Türkiye’nin illerinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin Konya ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük ilidir. Bu özelliği ile çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır.

Şehrin yükselişi çevresine göre oldukça fazladır. Arazi yapısı engebelidir. Bu coğrafi özellikleri nedeni ile Kayseri’de karasal iklimin tipik özellikleri görülmektedir. İl sınırları içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir.

Kayseri, tarihinde Anadolu’dan geçen ticaret yolları üzerinde bulunduğundan kültürel ve tarihi kalıntılar bakımından oldukça zengin bir şehirdir.

Kayseri Ankara otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Elazığ üzerinden zaman kaybetmeden Kayseri’ye gitmek için Elazığlılar, Murat Turizm, Hazar, Cesur Bingöl gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Elazığ Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Elazığ Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Elazığ Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 70 TL
Elazığ Hazar Turizm 70 TL
Elazığ Murat Turizm 70 TL
Vangölü Turizm 70 TL
Star Diyarbakır 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Elazığ Hakkında
Nüfus:
406,131
Yüzölçümü:
9.281,45 km²
Plaka:
23
Telefon kodu:
(424)
Otogar:
Elazığ Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.