Elazığ İstanbul Otobüs Bileti

Elazığ İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 144,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1212 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 50dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Elazığ İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Can Dersim Tuncelililer firmasıdır.

Elazığ İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Elazığ İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Elazığ İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Elazığ ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Elazığ ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Elazığ İstanbul Otobüs Biletleri

Elazığ İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Elazığ İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Hekimoğlu Ali Paşa Çeşmesi, Kabataş’ta Molla Çelebi Camisi yanındadır. 1733 yılında Osmanlı Sadrazamı Hekimoğlu Ali Paşa (1686-1758) tarafından yaptırılmıştır. İlk önce cadde kenarında iken şimdiki yerine sonradan taşınmıştır. Mermerden yapılmış bir çeşmedir. Altı basamaklı bir mermer merdivenle çeşmeye çıkılır. Caddeye ve denize bakan yüzleri ile saçak dipleri kabartma süslemelerle çevrilidir. Çeşmeyi dört köşeli bir kubbe örter. 
 
NeredenNereye.com ile Elazığ İstanbul otobüs bileti satın alabilir, Elazığ’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları seferleri bilgilerine ve Elazığ otobüs bilet fiyatları değerlerine ulaşabilirsiniz!
 
Hırka-i Şerif Camisi, Atikali’de Keçeciler Caddesi’nde yüksek bir duvarlı setin üzerindedir. 1850 yılında 31. Osmanlı Sultanı Abdülmecit (1823-1861) tarafından yaptırılmıştır. Hz Muhammet’in Veysel Karani’ye verdiği hırkasının saklandığı mihrap önündeki kubbeli daire nedeniyle Hırka-i Şerif Camisi denmektedir. Kesme taştan yapılmıştır. Tek şerefeli iki minaresi yükselir. Sekiz köşeli olan camiyi sekiz pencereli bir kubbe örter. Kutsal emanetlerden olan bu hırka-i şerif (şerefli hırka) Osmanlı Devletine I. Ahmet’in fermanı ile 1618 yılında Şükrullah Efendi tarafından getirilmiştir. Bu cami yapılınca camide özel olarak yapılmış camlı bir bölme arkasında madeni kutu içersindeki işlemeli bohça ile korunmaktadır. Ramazan ayının on beşinden Kadir gecesine kadar öğle ve ikinci namazları arasında bu hırka ziyaret edilerek el ve yüz sürülmeden salavat (Allahümme salli ala seyyidine Muhammed duasını okumak) getirilir. Veysel Karani (M.Ö. 657) Hz. Ali zamanında Sıffin Savaşı’nda şehit olmuştu. Türbesi Siirt’in Baykan ilçesinin 8 km. batısındaki Yeşil Çevre köyündedir.
 
Elazığ İstanbul otobüs bileti, en uygun fiyatları ile www.neredennereye.com adresinde! Elazığ Hazar Turizm, Fırat Turizm, Lüks Elazığ Seyahat, Elazığ Murat Turizm, Elazığlılar Turizm otobüs firmaları Elazığ İstanbul arası başlıca seferleri olan firmalardır. 
 
Havatin Türbesi, Eminönü’ndeki Yeni Cami’nin arkasındadır. Turhan Sultan türbesinin arka bitişiğinde ve yol tarafındaki daha ufak türbedir. Sade yapılışlı olup Turhan Sultan türbesine sonradan eklenmiştir. Kubbeli ve dört köşelidir. İçerisinde üç sırada 17 sanduka yer almıştır. İlk sırada beş, ikinci sırada yedi, arka sırada beş sanduka vardır.
 
Hekimoğlu Ali Paşa Camisi, Davutpaşa’da, Hekimoğlu Ali Paşa Caddesi sonundadır. 1734 yılında Osmanlı Sadrazamı Hekimoğlu Ali Paşa (1686-1758) tarafından yaptırılmıştır. Mimarı Ömer Ağa’dır. 1830 yılında Osmanlı Sultanı II. Mahmut tarafından esaslı olarak onartılmıştır. Camiye yedi basamaklı bir merdivenle çıkılır. Son cemaat yeri 6 porfir sütunlu ve 5 kubbelidir. Sağında ve solunda tek şerefeli iki minaresi vardır. 6 fil ayağında oturan büyük kubbeyi 6 yarım kubbe desteklemektedir. Pencerelerindeki çinilerin bir kısmı zamanla çalınmıştır. Mermerden yapılmış olan minberi işlemelidir. Bahçe kapısı üzerindeki hicri 1147 (miladi 1734) tarihli yazıtta o zamanın reisül küttabı (dışişleri bakanı) olan Koca Ragıp Paşa'nın 6 beyitlik şiirini Hattat Veliyüttin yazmıştır. Bahçesinde caminin ön tarafında Hekimoğlu Ali Paşa’ya ait çift kubbeli türbe, kütüphane, çeşme ve sebil bulunmaktadır.
 
Hemen NeredenNereye.com bilet satış hattı üzerinden Elazığ İstanbul otobüs seferleri ve bilet fiyatları sorgulamanızı yapın ve biletinizi online olarak satın alın!
 
Elazığ İstanbul biletleri için NeredenNereye.com!
Elazığ İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Elazığ İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Elazığ İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Elazığ Hazar Turizm 144 TL
Elazığ Murat Turizm 144 TL
Öz Elazığlılar 144 TL
Can Dersim Tuncelililer 145 TL
Can Diyarbakır Turizm 145 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Elazığ Hakkında
Nüfus:
406,131
Yüzölçümü:
9.281,45 km²
Plaka:
23
Telefon kodu:
(424)
Otogar:
Elazığ Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.