Düzce Konya Otobüs Bileti

Düzce Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 490 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Düzce Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Düzce Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Düzce Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Düzce Konya seyahatinize başlamadan önce, Düzce ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Düzce ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Düzce Konya Otobüs Biletleri

 Düzce Konya otobüs bileti mi aradınız? Düzce Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Hadım Hadim olarak da bilinir. Yüzölçümü 921 km2 olan Hadım ilçesi doğu ve güneydoğuda Karaman ili, güneyde Taşkent ilçesi, güneybatıda Antalya ili, batı ve kuzeyde de Bozkır ilçesiyle çevrilidir.

 

Konya ilinin güney kesiminde yer alan ilçenin güneybatı kesimini Batı Toroslar’m bir parçası olan Geyik Dağları engebelendirir. Mağara Dağı ilçe merkezinin doğusunda 2.175 m’ye yükselir. İlçenin başlıca akarsuyu Göksu’nun iki ana kolundan biri olan Hadım Göksuyu’dur. Göksu’nun öbür kolu olan Ermenek Göksuyu da güneybatı kesimdeki Antalya sınırından doğar.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yaygın olarak meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılır. Aladağ yöresi bağlarla kaplıdır. Bu yöre turfanda sofralık üzümleri ve nitelikli kuru üzümleriyle tanınır. Yetiştirilen öbür meyveler antepfıstığı, armut, elma ve kirazdır. Hayvancılık ikincil bir uğraş durumundadır. En çok kıl keçisi ve koyun yetiştirilir. Geçim kaynaklarından biri de ormancılıktır, ilçede kereste işleyen hızarlar ve kolonya atölyeleri vardır, ilçeye bağlı köylerde el tezgâhlarında iç çamaşır kumaşı ve hah dokumacılığı yapılmaktadır. İlçenin yerleşim tarihine ilişkin bilgi azdır.11. yüzyılda Selçuklulara bağlanan Hadım’a 1112’de Buhara’dan gelen bazı bilginlerin yerleştiği bilinmektedir. 18. yüzyıl başlarına değin bir köy olan Hadım 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kazaydı. 1901’de Karaman kazasının bir nahiyesi olan Hadım, 1926’da yemden kaza yapıldı. Kaza merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu. Dağlık bir yörede kurulmuş küçük bir kent olan Hadım il merkezi Konya’ya 137 km uzaklıktadır. İlçe merkezindeki başlıca eğitim kurumu Selçuk Üniversitesine bağlı Hadım Meslek Yüksekokulu’dur.

  Düzce Hakkında
Nüfus:
210,127
Yüzölçümü:
2.592,95 km²
Plaka:
81
Telefon kodu:
(380)
Otogar:
Düzce Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.