Durağan Otobüs Bileti

Durağan Otobüs Bileti

Durağan Otobüs Biletleri

Sinop Durağan’da gezilmesi gereken yerler

Karadeniz bölgesinin ve Türkiye’nin en kuzey noktasında bulunan bir ilimiz olan Sinop aslında son zamanlara kadar keşif edilmeyi bekleyen illerimiz arasında yer alıyordu. İşte son zamanlarda yerli turistlerin özellikle Karadeniz bölgesine yaptıkları seyahatlerde ortaya çıkarttığı Durağan ilçesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler ile paylaşalım. 
Dünya üzerinde yer alan birçok devletin son derece önem verdiği Sinop ilçesi bünyesinde özellikle bir tarihi bulundurmaktadır. İşte bu  şirin ilimizin son derece güzel bir ilçesi Durağan hakkında detaylı olarak bilgileri sizlere sunmaya başlayalım.
Durağan ilçesinin öncelikle bir tarihi mekanın bulunduğunu belirtmek istiyoruz.  Sahil kenarında bulunmasından dolayı Anadolu’da kurulan ilk beyliklerin bu ilçede kurduğu koloniler halen günümüze kadar gelmiştir. İşte son derece önemli olan bu ilçemizde bu kolonilerden kalma eserler halen ayakta durmaktadır. Durağan Belediyesinin son zamanlarda yaptığı restorasyon çalışmaları ile bu tarihi dokulara zarar verilmeden yeniden yapılması oldukça dikkat çekmeye başladı. 
Karadeniz’in en önemli sahil limanlarından olmasından dolayı birçok kervansarayı da bünyesinde barındıran bu ilçede Danişmentliler zamanından kalma kervansaraylar dikkat çekmeye devam ediyor. Bu kervansaraylarda yapılan ticaret hakkında detaylı bilgi alma fırsatı elde etmiş olacaksınız. Özellikle halen bu şehirde yapılan kazılarda çok önemli eserlerin çıktığını düşündüğümüz zaman mutlaka gezilmesi gereken bir ilçe olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. Sinop’un Durağan ilçesi sizlere bu konuda tavsiye ettiğimiz bir ilçe. Durağan otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.