Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

Diyarbakır Bayburt Otobüs Bileti

Diyarbakır Bayburt Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 450 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 27dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Bayburt arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Bingol firmasıdır.

Diyarbakır Bayburt otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Diyarbakır Bayburt güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Diyarbakır Bayburt seyahatinize başlamadan önce, Diyarbakır ve Bayburt hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Diyarbakır ve Bayburt şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Diyarbakır Bayburt Otobüs Biletleri

 Diyarbakır Bayburt otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Bayburt otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Diyarbakır Bayburt arası otobüs seyahatiniz 6 saat 30 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 410 kilometredir. Şehirler arası yolculukta ki güzergahta Bingöl kenti bulunmaktadır. Gitmek istediğiniz şehir olan Bayburt kenti hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim. Bayburt kenti Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan 76.000 nüfuslu küçük bir ildir. Türkiye'nin bir çok ilçesinden daha az bir nüfusa sahiptir. Kentte görmeniz gereken yerlerin başında Bayburt Kalesi bulunmaktadır. Kale Osmanlı zamanında Çinimaçin ismi ile bilinmekteydi. Bu isimle anılmasının sebebi kalede ki çini motifleridir. Kalenin bir tarafında Yağlı Mağarası bulunmaktadır. Dede Korkut Türbesi ziyaret edilmesi gereken bir başka yerdir. Mimarisi ve yapımı ile dikkat çeker. Tam tarihi bilinmemekle birlikte çok eski yıllarda yapıldığı düşünülmektedir. Türbenin üzerin de 718 tarihi bulunmaktadır. Dede Korkut Türbesi Dede Korkut Hikayelerinde de anlatılmaktadır. Kentin merkezinde bulunan Şehit Osman Türbesi iki tanedir. İkisi de Şehit Osman Tepesindedir. Mengüç Gazinin kardeşlerine yapılmıştır. Bu türbeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.Görmeniz gereken bir başka yer ise Aydıntepe Yeraltı Şehridir. Aydıntepe Yeraltı Şehri ilçede yer almaktadır. Bayburtun Aydıntepe ilçesinde yer almaktadır.3 metre derinlikte ki şehir kayaya oyulmuş odalardan oluşmaktadır. Odaların takibinde daha geniş alanlar vardır. Gördüğünüz zaman hayran kalacağınız bir alandır. Bayburta gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sırakayalar Şelalesi özellikle Bayburt kentine yaz aylarında gittiyseniz serinlemek için uğramanız gereken bir yerdir. Şelalenin sıcak yaz gününde sağladığı soğuk hava iyi gelecektir. Bu müthiş doğal ve tarihi güzellikleri görmek için dahi bu şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Diyarbakır Bayburt otobüs biletleri satın aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Diyarbakır Bayburt otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Bayburt otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Bayburt otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Özlem Cizre Nuh 100 TL
Öz Diyarbakır 100 TL
Has Bingol 100 TL
Cesur Bingöl 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Bayburt Hakkında
Nüfus:
40,836
Yüzölçümü:
3.739,08 km²
Plaka:
69
Telefon kodu:
(458)
Otogar:
Bayburt Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.