Yolcu Sayısı
1

Çekerek otobüs bileti

Çekerek Otobüs Bileti

En popüler Çekerek otobüs rotaları

Çekerek otobüs bileti fiyatları, Çekerek otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çekerek otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraÇekerek600 TL3
MamakÇekerek600 TL3
AlacaÇekerek250 TL3
SungurluÇekerek300 TL3
GebzeÇekerek95 TL3

Çekerek otobüs biletleri

Çekerek, Türkiye’nin illerinden biri olan Yozgat’ın bir ilçesidir. Bu ilçenin önceden bilinen ismi Hacıköy’dür. Daha sonrasında köy olmaktan çıkarılıp, ilçe olmasından sonra bu ismi almıştır. İlçenin bu ismi ise içerisinde bulunan Çekerek ırmağından kaynaklı verilmiştir. İlçe toprakları bağlı bulunduğu ilin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Coğrafi olarak, Sorgun, Aydıncık, Zile, Ortaköy gibi noktalar ile komşuluk içerisindedir. Bu ilçenin arazi yapısı oldukça fazla engebeli arazilerden oluşmaktadır. Bunun nedeni içerisinde yer alan dağlardır.

İlçe sınırları içerisinden geçen en büyük akarsu Yeşilırmak’tır. Birçok bölgesinde sulama ihtiyacının bu ırmak vasıtası ile karşılanmaktadır. Aynı zamanda bölge içerisinde ilçenin çevresini kuşatan dağlar erimenin etkisi ile pek çok sayıda oluklar oluşturmuştur. Bu mağaraların oluşmasına neden olduğu için ziyaretçi çekmektedir.

Çekerek ziyaretçilerinin yöredeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Behramşah Kalesi, Basilica Therma, Karabıyık Köprüsü, Yozgat Müzesi, Karslıoğlu Konağı, Çeşka Kalesi, Akmağdeni ormanları, Başçavuş Camii, Yozgat Saat Kulesi, Kerkenes Harabeleri yer almaktadır.
Çekerek ilçesi sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge itibari ile karasal ikliminin tipik özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretimi ve dolayısı ile yöresel lezzetleri üzerinde etkili olmuştur.
Çekerek ziyaretçilerinin yöredeki ziyaretlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, bulama çorbası, arabaşı, testi kebabı gibi lezzetler yer alır. Çekerek otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr