Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
75 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al

Çanakkale Ankara Otobüs Bileti

Çanakkale Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 653 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Çanakkale Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Çanakkale Truva firmasıdır.

Çanakkale Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Çanakkale Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Çanakkale Ankara seyahatinize başlamadan önce, Çanakkale ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Çanakkale ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Çanakkale Ankara Otobüs Biletleri

Çanakkale Ankara otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Öncebeci’de bulunan Yeni Camii, 1565 de Beylerbeylerinden Cenabi Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mimarı Mimar Sinan’dır. Güzel bir camiidir. Kurşun kubbeli ve bir minarelidir, taştan yapılmıştır. Cenabi Ahmet Paşa’nın türbesi de caminin yanındadır.

Ankara’da gezilecek bir diğer anıt, Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’dir. 1944’te inşaata başlandı, 1953’te bitirildi. Mimarı Emir Unat’tır. Yanında Atatürk müzesi vardır.

Ankara Arkeoloji Müzesi Hitit eserleriyle pek zengindir. Bir de Etnografya Müzesi ve Büyük Millet Meclisi Müzesi vardır. Gezi ve eğlence yerleri Gençlik Parkı, Baraj ve Gölbaşıdır.

Gordion, Ankara’nın güney batısında Polatlı'nın kuzeyinde ve Sakarya nehrinin kıyısındadır. Eskişehir yolundan sapılınca 12 kilometredir. Uzanan ovada 80 kadar höyük sıralanmıştır. Bunlardan 25 tanesi kazılmıştır. Bu höyüklerden birincisi Gordion şehri harabeleri, İkincisi Midas’ın mezarı, üçüncüsü Prens höyüğüdür.

Gordion şehrini kuranlar Firikyalılardır. Bunlar MÖ 1200 yılında Trakya’dan, Boğazlar yoluyla geçen Tırako - Firiklerdir. Hitit İmparatorluğu yıkılmak üzere idi. Truva savaşları da oluyordu. Firikya devletini kuran Midas’tır. MÖ 725 – 690’da siyasî bir kuvvet oldular. Doğularında Asurlular ve Urartular, batılarında Yunanlılar vardı. 

Çanakkale Ankara otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Çanakkale Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Çanakkale Truva 75 TL
Villa Adana 80 TL
Metro Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Çanakkale Hakkında
Nüfus:
28,877
Yüzölçümü:
9.950,43 km²
Plaka:
17
Telefon kodu:
(286)
Otogar:
Çanakkale Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.