scorecardresearch

Çan Otobüs Bileti

Çan Otobüs Bileti

Çan Otobüs Biletleri

 Ülkemizin doğal güzellikleri yabancı turistlerin en çok dikkatini çeken ilçelerimizi sizler için incelemeye başladık. Özellikle tarihimiz açısında son derece önemli bir yer olan düşmanın ülkemize girmesini engelleyen Çanakkale kahramanlarımızın buralarda bulunduğu bir ilçemiz Çan hakkında merak edilen ve gezilmesi gereken yerleri sizler ile paylaşacağız.

Çanakkale merkezi biraz uzak olan Çan ilçesinin 76 km dışarıda olduğunu belirtmekte fayda vardır. Özellikle doğal güzellikleri olarak dikkat çeken bu beldede en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen sahil kenarında bulunan kaplıcalarıdır. Bu kaplıcaların özellikle birçok hastalığa şifa olduğunun açıklanmasından sonra yerli turistlerin akın etmeye başlaması dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Deniz kenarında bulunan bu tarihi ilçemize giden turistlerin ilk olarak kaplıcaları tercih ettiğini düşündüğümüz zaman sizlerin merak etiği bu hastalıklar hakkında bilgi verelim. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte hastaların tıbbi yöntemleri tercih etmeleri doğal yollardan da şifa bulmalarına neden oluyor. Doğal olarak birçok hastalığa şifa olan bu kaplıcaları tercih edenlerin özellikle bağırsak hastalıkları , idrar yolları ve safra kesesi hastalıklarına iyi geldiğini açıklanmasından sonra Çan ilçesi bu yüzden sağlık yönünden çok fazla turist almaktadır.

Çanakkale merkeze uzak olmasından dolayı buraya gelen turistlerin özellikle Çan ilçesinde bulunan otelleri tercih etmeleri burada ticaretin canlanmasına neden olmaktadır. Yabancı turistlerinde son zamanlarda dikkatini çeken Çan ilçesinde gelecek zamanlarda birçok yatırım ile turistlerin dikkatini çekecek gibi duruyor. Çan otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Çan - 5 Günlük Hava Tahmini
26 Tem Çarşamba
açık
34 °C
açık
27 Tem Perşembe
orta şiddetli yağmur
29,8 °C
orta şiddetli yağmur
28 Tem Cuma
hafif yağmur
24 °C
hafif yağmur
29 Tem Cumartesi
açık
28,1 °C
açık
30 Tem Pazar
açık
29,6 °C
açık