Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Bursa Manisa Otobüs Bileti

Bursa Manisa Arası

En Ucuz Sefer
-
Bursa - Manisa Arası Kaç Km
285 km
Bursa - Manisa Arası Kaç Saat
4sa 32dk
Günlük Sefer Sayısı
62
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Bursa Manisa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Manisa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Manisa seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Manisa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Manisa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Manisa Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin güney kesimlerinde yer almaktadır. Bursa ilinin ziyaretçileri tarafınsan görülmesi gereken noktalarından bir tanesi, Uludağ Milli Parkı’dır. Bu nokta Bursa’nın bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerin başında gelmektedir. Bu alan her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan göz alıcı bir nokta olması nedeni ile 1961 yılından bu yana koruma altına alınmıştır. Bu harika alan yaklaşık olarak 12.600 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin bu alanda rahatça konaklayabilmesi için çevresinde oldukça fazla konaklama tesisi bulunmaktadır. Ayrıca kamp yapma imkanı da bulunmaktadır. 

Bursa’nın görülmeye değer bir diğer noktası ise, Bursa Ulu Camii’dir. Bu yapı şehrin bir dönem başkentlik yaptığı Osmanlı imparatorluğundan kalan en değerli eserlerden bir tanesidir. Caminin özellikle minberinde yapılan oyma sanatçılığı oldukça ünlüdür. Yapı ile ilgili bir garip nokta ise, minberinde yapılan oyma sanatında yıldız ve güneş sistemlerinin yer almasıdır. Bunu ilgin kılan ise dönemin kısıtlı bilgisi ile yıldız ve evren haritalarını bu denli detaylı çizebilmek mümkün değildir.
Manisa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güney bölümünde yer almaktadır. Coğrafi bölge olarak il, Ege bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir, gelişmiş iller sıralamasında bağlı bulunduğu coğrafi bölgede İzmir’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bu şehir ile ilgili ilginç özelliklerden bir tanesi, dünya dillerindeki mıknatıs ve magnezyum kelimelerinin kaynağını oluşturmaktadır. 
Manisa ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Manisa Müzesi, Kula Peri Bacaları, Manisa Muradiye Camii, Sardes Antik Kenti, Sidas Antik Kenti, Gökköy, Kurşunlu Kaplıcaları, Ağlayan Kaya, Urganlı Kaplıcaları yer almaktadır. 
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Manisa’ya gitmek için ATS Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.