Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
66 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

Bursa Aksaray Otobüs Bileti

Bursa Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 592 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bursa Aksaray otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bursa Aksaray otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Bursa Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Bursa Aksaray Otobüs Biletleri

 Bursa Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Bursa Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bursa Aksaray otobüs yolculuğu normal yol şartlarında tahmini olarak 6 saat 30 dakika olarak hesaplanmaktadır. İki il arası mesafe 552 kilometredir. Bursa Aksaray otobüs biletleri bir çok site üzerinden satılsa da en iyi fiyat garantisi ile sitemizden sizlere sunulmaktadır. Bursa kentinden Aksaray'a geldikten sonra ziyaret etmeniz gereken önemli ve tarihi yapılar vardır. Bunlar Yılanlı Kilise, Ağzıkarahan Kervansarayları, Acemhöyük, Ihlara Vadisi, Antik Nora Şehri ve Eğri Minare'dir. Ihlara Vadisi bunlardan en dikkat çekenidir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nin yüksekliği 110 metre uzunluğu ise 14 kilometre olarak bilinmektedir. Vadi de kayaların içerisine oyulmuş kilise ve mezarlar vardır. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. O dönem insanlarının yaşam tarzları ve daha bir çok tarihi bilgiyi bu yapılar sayesinde anlamak mümkündür. Ufkunuzu genişletecek ve size yeni tarihi bilgiler verecektir. Bursa Aksaray otobüs  biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Bursa Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Bursa Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 66 TL
Star Batman 70 TL
Cizre Nuh İtimat 80 TL
Metro Turizm 80 TL
İnan Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.