Yolcu Sayısı
1

Bolvadin otobüs bileti

Bolvadin Otobüs Bileti

En popüler Bolvadin otobüs rotaları

Bolvadin otobüs bileti fiyatları, Bolvadin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bolvadin otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KonyaBolvadin45 TL4
SamandıraBolvadin100 TL4
ÇayBolvadin45 TL3
İstanbul (Anadolu)Bolvadin100 TL3
AkşehirBolvadin35 TL3

Bolvadin otobüs biletleri

Afyon iline bağlı olan Bolvadin ilçesinin geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Antik Paroreos Phrygia vadesine kurulmuş olan ilçenin nüfusu 45.098’dir. 1.115 km2 yüzölçümüne sahiptir. Bolvadin ilçesinde 4 belde, 12 köy, 49 mahalle bulunmaktadır. Bolvadin ilçesi genellikle ovalardan oluşmaktadır. Yetiştirdikleri tarım ürünlerine bakacak olursak: buğday, mısır, arpa, nohut, fasulye, yeşil mercimek, haşhaş, ayçiçeği yetiştirilmekte; elma, armut, vişne, kiraz, kayısı gibi meyveler gelmektedir. Ekonomilerinin büyük bir kısmını tarım oluşturmaktadır. Ardından meyvecilikle uğraşmaktadırlar. Diğer ekonomi alanları hayvancılık, ticaret ve sanayidir. Hayvancılıkta genellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparlar. Bolvadin ilçesinde bulunan tek akarsu ise Akarçay’dır. Akarçay üzerinde birçok farklı köprü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları: Develi, Altıgöz, Kırkgöz, Sırp Köprüsüdür. Bolvadin otobüs bileti alarakbu yerleridaha yakından gözlemleme imkanınız mevcuttur.
Bolvadin ilçesinde birden fazla jeotermal kaynak bulunmaktadır. Heybeli Termal Tatil Köyü, Bolvadin’in önemli bir turizm merkezidir. Bolvadin’ uzaklığı 37 km’dir. Bolvadin de çok fazla türbe bulunmaktadır. Bunlardan biri Abdülkadir Geylani Türbesidir. Bu türbenin yan tarafında camisi de bulunmaktadır. Bir başka tarihi yer ise Abdül Vehap Gazi Mezarıdır. Eber Gölü kenarındaki höyük üzerinde bulunmaktadır. Bolvadin ilçesinin tarihi yerlerinden sonra bir de tarihi yemekleri hakkında bilgi verelim. Bolvadin yemeklerinden Bukme hamur işi bir börektir. Genellikle içine mercimek ya da patates konularak yapılmaktadır. Katmer başka bir tat olarak karşımıza çıkmaktadır bu ilçede. Katmer de bir hamur işidir. Hamuru ince bir şekilde açarak içine yağ, tahin, haşhaş, Antep fıstığı konulup katlanarak yenilen bir yiyecektir. Güzellikleriyle bahsettiğimiz Bolvadin ilçesini ziyaret etmeyi unutmayınız.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr