Bilecik Konya Otobüs Bileti

Bilecik Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 415 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bilecik Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Bilecik Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bilecik Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bilecik Konya seyahatinize başlamadan önce, Bilecik ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bilecik ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bilecik Konya Otobüs Biletleri

 Bilecik Konya otobüs bileti mi aradınız? Bilecik Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yalıhüyük Yüzölçümü 81 km2 olan Yalıhüyük ilçesi doğu ve güneyde Ahırlı, batı ve kuzeyde de Seydişehir ilçeleriyle çevrilidir.

Eskiden Bozkır’ın Ahırlı bucağına bağlı Arasöğüt köyü ile Sarayköy 1990’da çıkarılan yasa uyarınca bir araya getirilerek Yalıhüyük kasabası merkez olmak üzere ilçe yapıldı. Yalıhüyük Belediyesi ise 1972’de kuruldu.

Yunak, yüzölçümü 3.001 km2 olan Yunak ilçesi doğuda Cihanbeyli ve Sarayönü, güneyde Kadınhanı, Ilgın ve Tuzlukçu ilçeleri, batıda Afyonkarahisar ili, kuzeyde Çeltik ilçesi ve Ankara iliyle çevrilidir. İlçe topraklan ilin kuzeybatı kesiminde yer alır ve hiçbir yerde 2.000 m’yi aşmayan orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşur. Kuzeyinde Yukan Sakarya Ovalan adıyla anılan düzlükler uzanır. İlçe topraklanndan doğan Gökpınar Deresi ilçe sınırlan dışmda Sakarya Irmâğı’na katılır.

 

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Bitkisel üretim önemlidir; en çok buğday, arpa, şekerpancan, patates ve elma yetiştirilir. İlin en çok buğday üretilen ilçelerinden biri de Yunak’tır. Az miktarda baklagiller, soğan, armut ve üzüm yetiştirilen ilçede hayvancılık da yapılır. Başlıca sanayi tesisleri yem fabrikalandır. İlçe topraklarında magnezit ve sepiyolit (lületaşı) yataklan vardır. Akşehir’i Polath üzerinden Ankara’ya bağlayan karayolu Yunak’tan geçer.

17. yüzyılda Doğu Anadolu’dan getirilen bir göçer aşiretin yerleştirildiği Yunak yöresi 19. yüzyıl sonlanyla 20. yüzyıl başlarında Ankara vilayetinin Sivrihisar kazasına bağlı Çeltik nahiyesinin sınırlan içindeydi. Yunak Cumhuriyet döneminde önce Cihanbeyli, sonra Akşehir ilçelerine bağlı bir bucak olarak yönetildikten sonra 1953’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu. Osmanlı döneminde Çeltik nahiyesine bağlı bir köyken 1912’de nahiye merkezi yapılan Yunak kasabası ilçenin batı kesiminde yer alır. İsparta’yı Akşehir üzerinden Ankara’ya bağlayan karayolunun üzerindeki kent il merkezi Konya’ya 185 km uzaklıktadır. 

  Bilecik Hakkında
Nüfus:
160,798
Yüzölçümü:
4.306,77 km²
Plaka:
11
Telefon kodu:
(228)
Otogar:
Bilecik Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.