Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al

Batman Konya Otobüs Bileti

Batman Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 977 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Batman Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Batman firmasıdır.

Batman Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Batman Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Batman Konya seyahatinize başlamadan önce, Batman ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Batman ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Batman Konya Otobüs Biletleri

 Batman Konya otobüs bileti mi aradınız? Batman Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sarayönü, yüzölçümü 1.088 km2 olan Sarayönü ilçesi doğuda Cihanbeyli ve Altmekin, güneydoğu ve güneyde Selçuklu, batıda Kadınhanı, kuzeybatıda Yunak, kuzeyde de gene Yunak ve Cihanbeyli ilçeleriyle çevrilidir.

 

Büyük bölümü Cihanbeyli Platosu’nda yer alan ilçe topraklarının güney kesimini Bozdağ’ın kuzey uzantıları engebelendirir. Çok az yağış alan bu toprakların sularım yazın kuruyan sel nitelikli küçük akarsular toplar. Orta yükseklikteki düzlüklerde kaybolan bu akarsulardan başhcası Kökez Deresi’dir. Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başhca bitkisel ürünler buğday, arpa, şekerpancarı ve yulaftır. Hayvancılık da önemli bir gelir kaynağıdır. Gözlü Tarım îşletmesi’nin tarla tarımı, koyunculuk, sığırcılık ve tavukçuluk yapılan birimleri vardır. Su gereksinmesini güney kesimindeki Beşgöz kaynaklarından sağlayan Konuklar Tarım Işletmesi’ndeki başlıca üretim etkinlikleri ise tarla tarımı, bahçecilik, hayvancılık ve su ürünleri yetiştiriciliğidir. Bu işletmede tarımsal eğitim kurumlan ve araştırma istasyonlan da vardır. Dokumacılık halkın geleneksel uğraşlarından biridir. İlçenin güney kesimindeki Halıcı (eskiden Lâdik) beldesi Lâdik halısıyla ünlüdür. İlçedeki başlıca sanayi tesisleri un fabrikalandır.

İlçe topraklannda linyit ve cıva içeren cevher yataklan vardır. Halıcı kasabası yakınında cıva işletme tesisleri bulunmaktadır.

Tarihine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan Sarayönü yöresi Cumhuriyet döneminde Kadınhanı ilçesine bağlı bir bucaktı. 1959’da ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1941’de kuruldu.

 

İlçenin güney kesiminde, il merkezi Konya’ya 45 km uzaklıkta yer alan kent fazla gelişmemiştir. Afyonkarahisar’ı Konya’ya bağlayan demiryolu kentten, karayolu ise kentin 7 km güneyinden geçer. Sarayönü Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

Batman Konya otobüs bileti mi aradınız? Batman Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Batman Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Batman Seyahat 120 TL
Star Batman 120 TL
Vangölü Turizm 120 TL
Yeni Diyarbakır 120 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Batman Hakkında
Nüfus:
420,833
Yüzölçümü:
4.659,21 km²
Plaka:
72
Telefon kodu:
(488)
Otogar:
Batman Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.