Ardahan Konya Otobüs Bileti

Ardahan Konya Arası

En Ucuz Sefer
-
Ardahan - Konya Arası Kaç Km
1200 km
Ardahan - Konya Arası Kaç Saat
20sa 30dk
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Ardahan Konya Online Otobüs Bileti
Ardahan Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ardahan Konya güzergahı için arama yapın, Ardahan - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ardahan ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Ardahan ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ardahan Konya seyahatinize başlamadan önce, Ardahan ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ardahan - Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ardahan - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ardahan - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Ardahan - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Ardahan - Konya arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Ardahan - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Ardahan - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 20sa 30dk sürmektedir.

Ardahan - Konya arası uzaklık kaç km?

Ardahan - Konya arası karayolu ile 1200 km'dir.

Ardahan Konya Otobüs Biletleri

 Ardahan Konya otobüs bileti mi aradınız? Ardahan Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.394 km2 olan Ilgın ilçesi doğuda Kadınhanı, güneyde Derbent ve Beyşehir, güneybatıda Hüyük, batıda Doğanhisar ve Akşehir, kuzeybatıda Tuzlukçu, kuzeyde de Yunak ilçeleriyle çevrilidir.

 

Üçe topraklan Cihanbeyli Platosunun batısındaki dalgalı düzlüklerden oluşur. Başlıca yükselti ilçe merkezinin kuzeydoğusundaki Sivritepe’dir. Üçe topraklarının sularını Sultan Dağlan üe Aladağ’dan kaynaklanan çok sayıda suyun birleşmesinden oluşan Battal Deresi toplar. Battal Deresi Ilgın Ovası’m suladıktan sonra Ilgın Gölü de denen Çavuşçu Gölü’ne dökülür. Yeraltı sularından da yararlanılarak sulanan Ilgın Ovası verimli bir tarım alanıdır. Ekili alanların büyük bölümü tahıl üretimine ayrılmıştır. Çok miktarda buğday, arpa, yulaf ve şekerpancan üretilir. İlçede yetiştirilen bir başka sanayi bitkisi de haşhaştır. İlçede meyvecilik (üzüm, elma, armut) ve sebzecilik önem taşır.

 

İlçede en çok kıl ve Ankara keçisi üe koyun yetiştirilir. Meraların bir bölümü tarla haline getirilince hayvancılıkta gerileme görüldü. Çavuşçu Gölü’nde tatlı su balıkçılığı yapılır. 1982’de üretime geçen şeker fabrikası İlçenin en önemli sanayi kuruluşudur. Bunun dışında tarım araçlan üreten ve onaran küçük işyerleri vardır. İlçe topraklarında kil, kireçtaşı ve linyit yataklan vardır. Ünlü Ilgın Kaplıcası bölgenin ve ilin ilgi gören termal turizmi merkezlerindendir.

 

Antik Çağ’da Tyraion adıyla anılan Ilgın önemli bir yol üzerinde yer almaktaydı. 11. yüzyılda Selçuklu yönetimine giren Tyraion Haçlı seferleri sırasında yağmalandı. Kaplıcalarıyla ünlü yerleşme daha sonra Ab-ı Gerin adıyla anıldı. 15. yüzyılın ikinci yansında II. Mehmed’in (Fatih) Osm anlı topraklarına kattığı Ilgın 19. yüzyü sonlarında Konya vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kazaydı. Kaza merkezinin belediyesi 1869’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında çıkan ve bütün Konya’ya yayılan Konya Ayaklanması Ilgın’ı da etkiledi.

 

Ilgın kenti Çavuşçu Gölü’nün güneydoğusunda yer alır. Haydarpaşa-Konya demiryolu kentin kuzeyinden geçer. Afyonkarahisar ve İsparta’yı Konya’ya bağlayan karayolu da kentin kuzeyinden geçer. Kent bu yolla il merkezi Konya’ya 87 km uzaklıktadır.

Ilgın Kaphcası dışında 13. ve 14. yüzyıllardan kalan tek yapı Şeyh Bedreddin Kümbeti’dir. Akşehir yolu üzerinde bulunan yapı Selçuklu kümbetlerinin mimari özelliklerini yansıtır. Çukur Cami olarak da bilinen 15. yüzyıla ait Pir Hüseyin Camisi’ni Tuğruloğlu Pir Hüseyin yaptırmıştır. İlçenin en önemü tarihsel yapılarından biri de Mimar Sinan’ın yaptığı Lala Mustafa Paşa Külliyesi’dir. Ilgın Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Ardahan Hakkında
Nüfus:
36,214
Yüzölçümü:
4.967,63 km²
Plaka:
75
Telefon kodu:
(478)
Otogar:
Ardahan Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.