Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
144 TL
Bilet Al

Antalya Trabzon Otobüs Bileti

Antalya Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1290 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 20sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Lüks Karadeniz firmasıdır.

Antalya Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya Trabzon Otobüs Biletleri

Antalya Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Antalya Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 372 km2 olan Araklı ilçesi kuzeyde Karadeniz, doğuda Sürmene ilçesi, güneyde Gümüşhane ili, batıda da Arsin ilçesiyle çevrilidir.

 

Yüzey şekilleri bakımından Karadeniz Bölgesi’nin tipik özelliklerini taşır. Dar bir kıyı şeridinin hemen ardında dikleşen dağlar güneye doğru gidildikçe yükselir ve doğu-batı doğrultusunda denize paralel olarak uzanan sıralar oluşturur. İlçe topraklarının büyük bölümünü Doğu Karadeniz Sıradağları’na bağlı Trabzon Dağları engebelendirir. İç kesimde yükseltisi 2.000 m’yi aşan bu dağların kuzey yamaçlan sarp ve diktir. Bol yağış alan, nemli bir iklimin etkisi altında olan bu yamaçlar gür bir orman örtüsüyle kaplıdır. Trabzon Dağları’ndan doğan birkaç kısa akışlı dere, ilçe topraklarından geçerek Karadeniz’e dökülür. Kuzeydoğu yönünde akan Yanbolu Deresi, Araklı ile Arsin ilçelerinin sınırını çizer. Büyük bölümü ilçe sınırları içinde yer alan Karadere Araklı kentinden geçerek denize dökülür. Karadere’nin taşıdığı alüvyonlar kıyıda küçük bir çıkıntı oluşturmuştur.

 

İlçede temel ekonomik etkinlik tarımdır. Önceleri geçimlik düzeyde olan bitkisel üretim, çay ekiminin başlamasıyla gelişti. Günümüzde ilçenin en önemli ürünü çaydır; bunu fındık, mısır, patates ve tütün izler. Hayvancılık daha az önemli bir tarımsal etkinliktir. Sığır yetiştiriciliğinin yaygın olduğu ilçede hayvanlar yazın yaylalardaki otlaklara çıkarılır. Bu otlakların başlıcaları Aşot ve Reşadiye yaylalarıdır.

MÖ 7. yüzyılda Miletoslu denizciler bugün ilçe merkezinin bulunduğu yerde bir iskele yerleşmesi kurdu. Yöre MÖ 550’de Perslerin eline geçti. Pontus, Roma, Bizans egemenliklerinden sonra 1204’te kurulan Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. Araklı, 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet döneminde Sürmene ilçesine bağlı bir bucak merkeziydi. 1953’te ilçe merkezi yapılan Araklı’nın belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

 

Araklı kenti Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, Trabzon kentinin 29 km doğusundadır. İlçenin iç kesimleriyle ulaşım bağlantısı zayıftır. Kenti Doğu Karadeniz Sıradağları’nı aşarak Bayburt’a bağlayan yol Karadere Vadisi’ni izler. Kent yerel ölçekte bir ticaret ve hizmet merkezidir. Yörede üretilen çayın işlendiği bir fabrika vardır. Kıyı düzlüklerinin ardındaki eğimli alanlarda konutlarla çay bahçeleri iç içedir.

İki farklı güzergah kullanılarak ulaşılabilen Trabzon’a Antalya’dan en ucuz otobüs bileti ile seyahat etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. E70 üzerinden şehre ulaşılan ilk güzergah boyunca; Ankara, Samsun, Ordu ve Giresun şehirlerinden geçilmektedir. Karadeniz sahil yolunun kullanıldığı bu güzergahta yolculuklar ortalama olarak 20 saat sürmektedir. Diğer güzergahta ise İç Anadolu Bölgesi’nden geçilip Erzincan üzerinden şehre ulaşım sağlanmaktadır. 1163 km’lik bu mesafede de verilen molalarla birlikte yolculuk süresi yine 20 saate yaklaşmaktadır. İki şehir arasında düzenlenen seferler ile ilgili detayları ve otobüslerde sunulan hizmetleri bilet araması yaptığınız sorgulama ekranında görebilirsiniz.
Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve tarihi ile ön plana çıkan ve en çok turist çeken şehirlerinden biri Trabzon.  En uygun otobüs bileti ile şehre seyahat ettiğinizde Trabzonda görebileceğiniz yerler şöyle sıralanabilir.Şehir tarihinde kurulan hristiyan devletlerden kalma birçok manastıra ev sahipliği yapmaktadır. Bu manastırların en önemlileri ve en çok ziyaretçi çekeni Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırıdır. İçerisindeki ikonalarda Hz. Meryem tasvirleri bulunması nedeniyle halk arasında Meryem Ana olarak da adlandırılan manastır; bir dağ yamacına inşa edilmiştir. Zorlu bir tırmanışın ardından çıkılan manastırdan Maçka’nın yemyeşil doğasını izleyebilirsiniz.Şehirde bulunan diğer manastırlar ise; Vazelon manastırı, Kızlar Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Peristera Manastırı ve St. Eugenius Kilisesi.
Yaylaları ile doğa meraklılarının uğrak noktası olan Trabzon’da konaklayabileceğiniz ve şehrin geleneksel kültürü ile ağırlanacağınız yaylalar da bulunmaktadır. Erikbeli Yaylası, Lapazan Yaylası, Haçka Obası Yaylası, Garester Yaylası, Şekersu Yaylası ve Haldizen Yaylası ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler. Otobüs bileti fiyatları ile ilgili aramanızı sitemizde yaparak size en uygun seferleri listeleyebilir ve aralarından seçiminizi yaparak, güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz.
Sitemiz üzerinden yapabildiğiniz işlemleri her an dilediğiniz yerden gerçekleştirmek için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Firmalar hakkında bilgi edinmek için yolcu yorumlarından da faydalanabilirsiniz. Siz de yolculuğunuz sonrasında kendi yorumunuzu paylaşabilir aldığınız tüm hizmetler için puanlama yapabilirsiniz.

Antalya Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Antalya Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 120 TL
Ali Osman Ulusoy 130 TL
Metro Turizm 130 TL
Öz Nuhoğlu Turizm 140 TL
Lüks Karadeniz 144 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.