Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
85 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Antalya Nevşehir Otobüs Bileti

Antalya Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 538 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Antalya Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya Nevşehir Otobüs Biletleri

Antalya Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Antalya Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 931 km2 olan Gülşehir ilçesi kuzeyde Hacıbektaş, doğuda Avanos ilçeleri, güneyde Merkez ilçe ve Acıgöl ilçesi, batıda Aksaray, kuzeybatıda da Kırşehir illeriyle çevrilidir.

Kızılırmak Vadisi’nin iki yanında yer alan ilçe toprakları 850-1.250 m yüksekliğindeki dalgalı düzlüklerden oluşur. İlçeden güneydoğu-kuzeybatı doğrultusunda geçen Kızılırmak, Gülşehir yöresinde vadi tabanını iyice genişleterek yaklaşık 12 km uzunluğunda ve 2-4 km genişliğinde bir ova oluşturur. Kızılırmak’a kuzeyden ve güneyden çoğu yazın kuruyan küçük akarsular katılır. Açıksaray çevresinde Göreme Vadisi’ndekilere benzer peribacalarına rastlanır.

Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, şekerpancarı, arpa, patates ve soğandır. Yaygın biçimde bağcılık yapılır, kavun ve karpuz yetiştirilir. İlçede koyunculuk ve sığır besiciliği de yapılır. Başlıca sanayi kuruluşları şarap imalathaneleri, un ve tuğla fabrikalarıdır. Turizme yönelik olarak çanak-çömlek ve benzeri hediyelik eşya üretimi de önemlidir.

Kapa Tuzlası Türkiye kayatuzu üretiminin önemli bir bölümünü karşılar. İlçe topraklarında barit ve linyit yatakları vardır. Kızılırmak boyundaki ağaçlık ve kumsal mesire yerleri ile Gümüşkent (eskiden Salanda) içmesi ilçenin ilgi gören yöreleridir.

Gökçetoprak Köyü’nde bulunan Hitit kaya yazıtı yöredeki yerleşimin çok eskilere dayandığını ortaya koyar. Bizans döneminde Zoropassos olarak anılan bugünkü ilçe merkezi Osmanlı döneminde Arapsun adını aldı. 18. yüzyılda burada doğmuş olan Karavezir Seyyid Mehmed Paşa zamanında adı Gülşehir olarak değiştirildiyse de çok geçmeden Arapsun adına dönüldü. Arapsun Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1877’dir. 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayetinin Niğde sancağına bağlı bir kaza merkezi olan Arapsun’a 1948’de yeniden Gülşehir adı verildi. Nevşehir 1954’te il yapılınca Gülşehir, Niğde’den ayrılarak Nevşehir’e bağlandı.

Kızılırmak’ın güney kıyısında yer alan Gülşehir kasabası Kırşehir-Nevşehir karayolunun hemen batısındadır. Bu yolla il merkezi Nevşehir’e 18 km uzaklıktadır. İlçedeki en önemli tarihsel yapıtlar Gökçetoprak köyündeki Hitit kaya yazıtı ve Zeus kabartması, Ovaören köyündeki kaya kilise ve şapel ile yeraltı kenti ve mağara barınaklarıyla ünlü Açıksaray kalıntılarıdır. İlçedeki Osmanlı yapıları ise Aşçıbaşı Süleyman Ağa’nın 1715’te yaptırdığı Aşçıbaşı Camisi ile Karavezir Seyyid Mehmed Paşa’nın 1779-1780 yıllarında yaptırdığı Karavezir Külliyesi, Bayraktar, Sipahi ve Beyler çeşmeleri, özgün yapısıyla ayakta olan ve yazıtından 1293’te yapıldığı anlaşılan Kızıl-kaya köyündeki cami, 13. yüzyıl yapısı olduğu sanılan Tuzköyü’ndeki yıkık Taşcami’dir. 

Kızgın kumlardan sıcak sulara atladığınız güzel Antalya’dan Nevşehir’e yapacağınız seyahatte otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Perilerin bacaları, hayallerin de uçan balonlarının olduğu masal kent Nevşehir’de testi kebabını tatmak, Peri Bacalarını görmek, uçan balona binmek, kaya kiliselerini gezmek gibi yapabileceğiniz onlarca harika şey var. Nevşehir, size Anadolu’nun kalbinde gizemli bir masal dünyasının kapılarını açıyor. 
Antalya-Nevşehir arasında seferleri olan bir otobüs ile Nevşehir’e sadece saatler süren bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Antalya-Nevşehir otobüs biletiniz için size en uygun otobüs bileti fiyatını veren firmayı NeredenNereye.com’da yapacağınız çok kısa süren ve kolay bir listeleme yöntemi ile sadece 1 tıkla görüntüleyebilirsiniz. Antalya’dan güzel Nevşehir’e yapacağını keyifli seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz.
Antalya Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Antalya Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Sivas Seyahat 85 TL
Vangölü Turizm 100 TL
Esadaş 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.