Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
130 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

Ankara Van Otobüs Bileti

Ankara Van Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 130,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1237 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Van arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Van otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Van güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Van seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Van hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Van şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Van Otobüs Biletleri

Ankara Van otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 474 km2 olan Bahçesaray ilçesi kuzeyde Gevaş, doğu ve güneydoğuda Çatak ilçeleri, güneyde Siirt, batıda da Bitlis illeriyle çevrilidir. Eskiden Gevaş’a bağlı bir bucak olan Bahçesaray 1987’de ilçe yapıldı.

İlçe topraklarını Güneydoğu Toroslar’a bağlı Kavuşşahap Dağları engebelendirir. İlçenin en yüksek noktası, Müküs Dağı’nın ilçe merkezinin doğusunda 3.414 m’ye erişen doruğudur. Bu dağdan doğan Bahçesaray (Müküs) Deresi ilçe sınırları dışında Botan Çayına katılır.

Ekime elverişli alanları kısıtlı ve iklimi çok sert olan ilçede temel ekonomik etkinlik hayvancılıktır. En tanınmış hayvansal ürünü baldır. 1997’de elde edilen bal miktan 60 tondu.

Eski adı Müküs olan ilçe merkezinin Van kentine uzaklığı 112 km’dir. Bahçesaray kasabasını Van’a bağlayan yol Müküs Dağı’nı 2.985 m yüksekliğindeki Karabet (Kırapet) Geçidi’nde aşar. Çevresi yazın bile karla kaplı olan bu geçit yılın büyük bölümünde kapalıdır. Belediyesi 1989’da kurulan kasabada her yıl temmuzda satranç şöleni düzenlenir. Bahçesaray Deresi de kano ve rafting sporları için önemli bir potansiyele sahiptir. Kasabadaki başlıca tarihsel yapı 17. yüzyıldan kaldığı sanılan Mir Haşan Veli Medresesi’dir. Yıkıntı halindeki medresede 1737 ve 1858 tarihli iki onarım yazıtı vardır. Gene 17. yüzyılda yapıldığı sanılan Bahçesaray-Hizan yolundaki Kırmızı Köprü kullanılabilir durumdadır.
 
Ankara’dan Doğu Anadolu’nun şaşırtıcı güzellikleri ile dikkat çeken şehri Van’a otobüsle keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Ankara-Van otobüs yolculuğu sonunda Van’da büyüleyici bir volkanik göl olan Van Gölü’nde gezintiye çıkabilir, Dünya’da bir benzeri olmayan Akdamar Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Eski Ahit’ten bilgilerin özenle taş eserlere oyulduğu Akdamar Kilisesi, içinde de Erken Hıristiyanlık dönemine ait duvar resimleri ile nadir bir yapıdır.
Ankara’dan Van’a yapacağınız otobüs yolculuğu için en ucuz otobüs biletini NeredenNereye.com’un sizin için fiyat bilgilerini karşılaştırmalı olarak veren sisteminden kolayca satın alabilirisiniz. Online olarak Ankara-Van otobüs biletinizi satın alabileceğiniz sistem ile tüm Ankara-Van otobüs seferlerini de görüntüleyebilirsiniz.
Ankara Van otobüs bileti mi aradınız? Ankara Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Van otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Patnos İtimat Turizm 130 TL
Vanyolu Seyahat 140 TL
Vangölü Turizm 150 TL
Best Van Turizm 150 TL
Metro Turizm 150 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.