Ankara Karaman Otobüs Bileti

Ankara Karaman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 363 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Karaman arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Ankara Karaman otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Karaman güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Karaman seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Karaman Otobüs Biletleri

Ankara Karaman otobüs bileti mi aradınız? Ankara Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sipas Camisi, Karamanoğulları dönemine aittir. Alaettin Halil Bey tarafından yaptırıldı. Çınarsu Mahallesi’ndeki caminin, mukarnaslı taş mihrabı geometrik motifli bordürle süslüdür. Çınar ağacından kapı kanatları, geometrik motiflerle işlidir.

Mimar Emir Rüstem Paşa Camisi (Meydan Camisi), düzgün kesme taştan yapı Meydan Mahallesi'ndedir. Piramit biçimli kubbesi ve yapıdan ayrı yüksek minaresiyle ilgi çeker. Mukarnaslı taş mihrabı ve taş işlemeli minberi özgündür.

Akça Mescit, Akçamescit Mahallesi’ndeki yapıdır. 1300'de Hacı Ferruh tarafından yaptırıldı. Kentteki dinsel yapıların en eskisidir. Düz toprak damlı, ahşap minareli yapının ahşap kapıları, ağaç işçiliğinin özgün örneklerindendir.

Tol Medrese, 1339’da Karamanoğulları'ndan Emir Musa Bey tarafından yaptırıldı. Tek katlı yapıda, medrese odaları girişin sağ ve solundadır. Ana eyvanın solundaki kubbeli odada döneminin özgün örnekleri arasında yer alan çini kakmalı alçı lahitler bulundu.

Ermenek Kalesi (Firan Kalesi), Karamanoğulları’nın önemli kalelerinden olduğu bilinen yapıdır. Kentin kuzeyindeki kayalıklara kuruludur. Evliya Çelebi, 140 ağaç basamakla çıkılan kalenin tek kapısı olduğunu, hendek ve kuleleri bulunmadığını yapıtında belirtir. Osmanlı döneminde de önemini koruyan kale, sonradan zindan olarak kullanıldı.

Mennan Kalesi, Minan ya da Menyan olarak da bilinen kalenin çok eski bir geçmişi vardır. Ermenek Suyu ile Erik Deresinin birleştiği yere yakın bir tepededir. Karamanoğulları’nca onarıldığısanılmaktadır.

Karamanoğlu İmareti ve Türbesi, Balkusan (Balbelen) Köyü’ndedir. 14. yy başlarında, Kerimüttin Karaman Bey tarafından Mimar Hoca Ömer'e yaptırıldı. Düzgün kesme taştan yapı, türbe ve namazgah bölümlerinden oluşur. Yıkık durumdaki yapının mihrabı, taş işçiliğinin özgün örneklerindendir.

Yedi Oluklu Çeşme, Gülpazarı Mahallesi'ndedir. Dikdörtgen mermerden ayna taşı, sülüs yazıyla çevrilidir. Ortadaki sivri kemeri palmet ve kıvrık dallarla süslüdür.

Bıçakçı Köprüsü, 14. yy yapımı bir köprüdür. Üç kemerlidir. Büyük gözünün açıklığı 15 metreyi bulur. 

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.