Ankara Aydın Otobüs Bileti

Ankara Aydın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 604 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Aydın arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Aydın bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Aydın bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Aydın otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Aydın Otobüs Biletleri

Ankara Aydın otobüs bileti mi aradınız? Ankara Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Piriyen harabeleri, Aydın’ın Söke ilçesindedir. Harabeye gelmeden önce Güllübahçe Köyü vardır. Piriyen, İyon Birliği’ni teşkil eden 12 şehrin en küçüğü idi. Şehrin önünde Büyük Menderes akmaktadır. Şehir, MÖ X. yüzyılda yüksekte kurulmuştu. Piriyen, Lidyalılar ve Persler tarafından yağma edilmiştir. Her türlü tesisi olan medeni bir şehri, bir dakika on saniye süren dehşetli bir deprem taş taş üstüne yığmış, canlı mahluk bırakmamıştır. Etrafı surla çevrili idi. Su tertibatı da vardı.
Piriyeni İranlılar tahrip etmişlerdir. Fakat Helenistik devirde gelişmiştir. Piriyen her türlü medeni tesisleri ile özellik taşımaktadır. Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri idi. Cadde ve sokakların dağılışı pek güzeldi.
Piriyen’in en büyük tapınağı Athena Tapınağı idi. Athena akil, sanat ve savaş tanrıçası idi. Bu bina sanat bakımmdan çok güzeldi. Diğer bir tapınak da Zeus Tapınağı’dır. Temelleri kalmıştır. Bu eser MÖ III. yüzyılda yapılmıştır. İyonik dört sütunu vardır.
Bir de Demeter Tapınağı bulunmaktadır. Mimari tarzı kendine mahsustur. Demeter, toprak tanrıçasıdır. Bu şehirde ayrıca Mısır tanrılarına ait tapınaklar vardı. Anadolu’nun Ana tanrıçası Sibel’in de bir tapınağı yapılmıştı. Bu tapınakta aslanı bulunan bir heykel vardır. Ayrıca Piriyen’e bir de Büyük İskender tapınağı yapılmıştı. Bunların hepsi yıkılmış durumdadır. 

Ankara Aydın otobüs bileti mi aradınız? Ankara Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Aydın otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Seyahat 68 TL
Didim Seyahat 70 TL
Sahil Seyahat 70 TL
Metro Turizm 72 TL
Ses Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.