Amasya Kırklareli Otobüs Bileti

Amasya Kırklareli Arası

En Ucuz Sefer
-
Amasya - Kırklareli Arası Kaç Km
880 km
Amasya - Kırklareli Arası Kaç Saat
1s
Günlük Sefer Sayısı
0
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Amasya Kırklareli Online Otobüs Bileti
Amasya Kırklareli otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Amasya Kırklareli güzergahı için arama yapın, Amasya - Kırklareli arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Amasya ve Kırklareli Şehirlerinde Ulaşım
Amasya ve Kırklareli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Amasya Kırklareli seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Kırklareli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Amasya - Kırklareli Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasya - Kırklareli arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Amasya - Kırklareli otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Amasya - Kırklareli arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Amasya - Kırklareli arasında günlük ortalama 0 firma 0 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Amasya - Kırklareli arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Amasya - Kırklareli arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Amasya - Kırklareli arası uzaklık kaç km?

Amasya - Kırklareli arası karayolu ile 880 km'dir.

Amasya Kırklareli Otobüs Biletleri

 Amasya Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kofçaz, yüzölçümü 551 km2 olan Kofçaz ilçesi doğu ve güneyde Merkez ilçe, batıda Edime ili, kuzeyde de Bulgaristan ile çevrilidir.

Kırklareli ilinin kuzeybatısında yer alan ilçenin kuzey kesimi, Türkiye’nin Sinop’tan sonra en kuzeydeki topraklandır. İlçe topraklarını hafif dalgalı bir plato görünümündeki Ist- ranca (Yıldız) Dağlan’nın batı kesimi engebelendirir. Ormanlarla kaplı bu dağlann güneydoğu, güney ve batı yamaçlanndan kaynaklanan akarsulann birleşmesiyle Ergene Irmağının kollanndan Teke ve Babaeski (Şeytan) dereleri oluşur. Orman alanlannda yüksekliği 20 m’yi aşan kayınlara rastlanır.

İlin en az nüfuslu ilçesi olan Kofçaz nüfus yitirmektedir. İlçe halkı geçimini tanm ve ormancılıktan sağlar. Başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa, yulaf ve ayçiçeği ile az miktarda erik, baklagiller, elma ve üzümdür. İlçenin dağlık kesimindeki çayırlarda sürdürülen koyun yetiştiriciliği de önemli bir gelir kaynağıdır.

Kofçaz Kırklareli ilinin en az nüfuslu ilçe merkezidir. Eskiden Merkez ilçeye bağlı olan bucak merkezi Kofcağız (bugün Kocayazı) köyündeydi. Daha sonra Keşirlik köyüne taşınan bucak merkezi Kofçaz adıyla anıldı. 1959’da ilçe merkezi yapılan Keşirlik’in adı Kofçaz olarak değiştirildi. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu. Kofçaz il merkezi Kırklareli’ne 27 km uzaklıktadır.

Pehlivanköy Yüzölçümü 114 km2 olan Pehlivanköy ilçesi kuzey ve doğuda Babaeski ilçesi, güneyde Tekirdağ, batıda da Edirne illeriyle çevrilidir. Alan açısından ilin en küçük ilçesi olan Pehlivanköy Ergene Havzası’nm düz bir kesiminde yer ahr. Başlıca akarsu Ergene Irmağı’dır. Teke ve Süloğlu dereleri ilçe merkezinin kuzeydoğusunda birleşerek Ergene Irmağı’na katılır.

İlçe halkı geçimini tarımdan sağlar. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı ve ayçiçeğidir. Sığır besiciliği yapılan ilçede bitkisel yağ üretimi ve toprak eşya yapımıyla uğraşan işyerleri vardır. 1920’den 9 Kasım 1922’ye değin Yunan işgalinde kalan yöre Cumhuriyet döneminde uzun süre Babaeski ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetildikten sonra 1957’de ilçe oldu.

Eskiden Pavli ve Pavliköy adlarıyla anılan ilçe merkezi gelişmemiş küçük bir yerleşmedir; belediyesinin kuruluş tarihi 1949’dur. Ergene Irmağının kuzeyinde kurulmuş olan kasabadan Edime-Istanbul demiryolu geçer. Eski- köy sınır kapısında Türkiye’yi Yunanistan’a bağlayan hat ilçe merkezinin batısında bu demiryolundan ayrılır. Kasaba il merkezi Kırklareli’ne 57 km uzaklıktadır.

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.