Yolcu Sayısı
1

Amasra otobüs bileti

Amasra Otobüs Bileti

En popüler Amasra otobüs rotaları

Amasra otobüs bileti fiyatları, Amasra otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Amasra otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
YeniçağaAmasra30 TL8
İstanbul (Anadolu)Amasra86 TL4
MengenAmasra189 TL3
ManavgatAmasra150 TL2
SerikAmasra150 TL2

Amasra otobüs biletleri

Bartın iline bağlı bir ilçe olan Amasra doğal güzellikleriyle görülemeye değer bir yer. 3000 yıllık bir tarihi olan ilçede genel olarak geçim kaynağı balıkçılıktır. Geleneksel Karadeniz ikliminin hâkim olduğu ilçede kışlar genellikle soğuk, yaz ayları ise ılık geçmektedir. İç bölümlerde ise iklim daha sert görülmektedir. Fakat Amasra her mevsim turistik geziler için oldukça güzel bir alternatiftir.

Gezilecek yerler

Amasra’da ilk olarak görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Amasra Kalesi yer almaktadır. Kalenin karaya bağlandığı köprüsü, Kale içine girdikten sonra yukarı kısımda bulunan tarihi evler ve patika yolların insana huzur veren muhteşem bir yapısı vardır. Bu patika yollardan ilerlediğinizde denize nazır bir uçurum ve bu uçurumun kenarında bulunan çay bahçelerinden muhteşem bir manzarayı seyredebilirsiniz. Yaz aylarında Amasra plajında denize girebilir ve bu eşsiz doğanın tadını yüzerek de çıkarabilirsiniz.

Ne yenir

Amasra’da yemek denilince ilk akla gelen 16 farklı malzeme ile yapılan Amasra Pidesi’dir. Pidenin yanında bakır taslarda ayran içmeyi de mutlaka ihmal etmemelisiniz. Ayrıca meşhur Amasra salatası ile de pidenizi taçlandırabilir ve eşsiz bir ziyafet çekebilirsiniz. Bölgenin geçim kaynağı balıkçılık olduğu için, ilçede deniz ürünleri de çok tercih edilmektedir. Bilhassa mezgit tava, karides güveç ve kalamar mutlaka tadılması gereken tatların başında geliyor. Amasra’da kahvaltıda ise eşsiz lezzetiyle mısır ekmeğini tatmalı ve yöresel kahvaltılıkları da kesinlikle denemelisiniz. Amasra otobüs bileti için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr