Yolcu Sayısı
1

Aksaray Yozgat Otobüs Bileti

Aksaray Yozgat Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Aksaray → Yozgat Arası Kaç Km221 km
 • Aksaray → Yozgat Arası Kaç Saat4sa 11dk
 • Günlük Sefer Sayısı4
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Aksaray Yozgat Online Otobüs Bileti
Aksaray Yozgat otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Yozgat güzergahı için arama yapın, Aksaray - Yozgat arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Yozgat Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Yozgat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Yozgat seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Yozgat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray → Yozgat Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Yozgat arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Aksaray - Yozgat otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Yozgat arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Aksaray - Yozgat arasında günlük ortalama 0 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Aksaray - Yozgat arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Aksaray - Yozgat arası otobüs yolculuğu ortalama 4sa 11dk sürmektedir.

Aksaray - Yozgat arası uzaklık kaç km?
Aksaray - Yozgat arası karayolu ile 221 km'dir.

Aksaray Yozgat Otobüs Biletleri

Aksaray Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Aksaray Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 976 km2 olan Sarıkaya ilçesi doğu ve güneydoğuda Çayıralan, güney ve batıda Boğazlıyan ilçeleri, kuzeybatıda Merkez ilçe, kuzeyde Sorgun ve Akdağmadeni, kuzeydoğuda gene Akdağmadeni ilçeleriyle çevrilidir.

 

İlçe toprakları ilin orta kesiminde, Bozok Platosu’nun güney kesiminde yer alır. Bu dalgalı düzlüklerin yüksekliği hiçbir yerde 2.000 m’yi bulmaz. İlçe topraklarından kaynaklanan suları Delice Irmağı’nın kolları toplar.

 

Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, arpa, mercimek, patates, çavdar ve üzümdür. Akarsu vadileri bağlar ve bahçelerle kaplı olan Sarıkaya, ilin en çok üzüm yetiştirilen ilçelerinden biridir. Az miktarda soğan, fasulye, elma ve armut da yetiştirilen ilçede hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır.

 

İlçe topraklarında demir içeren cevher yatakları ve sıcak madensuyu kaynakları vardır. Yöredeki Terzili Kaplıcası’nın şifalı sulan sakinleştirici ve ağrı kesici özelliğiyle tanınır. Sularının sıcaklığı 47°C ve debisi 35 lt/sn olan Terzili Kaplıcası’nda konaklama tesisleri vardır. Kaplıcada bu şifalı sulardan çok eski dönemlerde de yararlanıldığını gösteren bazı tarihsel delillere rastlanır.

 

Yerleşim tarihi Hititlere değin uzanan yöre daha sonra Pers, Makedonya, Selevkos, Galat ve Roma egemenliklerinde kaldı. Bizans döneminde Kharsianon Theması’nın sınırları içindeyken 11. yüzyılın sonlarında Danişmendlilere bağlandı. Anadolu Selçukluları, İlhanlılar, Eretna Beyliği, Kadı Burhaneddin Devleti, Osmanlı ve Timurlu yönetiminden sonra 1408’de kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet döneminde Boğazlıyan ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetilen Sarıkaya 1957’de ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu.

 

Güllerözü Vadisi’nde kurulmuş olan kent ilçenin orta kesiminde yer alır. Eskiden bucak merkezi Aşağısarıkaya’daydı. Daha sonra Hamam adlı şimdiki yerine taşınan bucak merkezi zamanla Sarıkaya adıyla anılmaya başladı. 1957’de Sarıkaya’nın ilçe merkezi yapılması üzerine halkın isteğiyle düzenlenen halkoylaması sonucunda Aşağısarıkaya Köyü Boğazlıyan ilçesine bağlandı. Yozgat’ı Kayseri’ye bağlayan karayolu kentten geçer. Sarıkaya kenti il merkezi Yozgat’a 77 km uzaklıktadır. 

Aksaray Hakkında

 • Nüfus23.974
 • Yüzölçümü7.966 km2
 • Plaka68
 • Telefon kodu(382)
 • OtogarAksaray Otogarı

Yozgat Hakkında

 • Nüfus26.447
 • Yüzölçümü14.074 km2
 • Plaka66
 • Telefon kodu(354)
 • OtogarYozgat Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Aksaray → Yozgat


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr