Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Aksaray Tokat Otobüs Bileti

Aksaray Tokat Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 413 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Tokat arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Aksaray Tokat otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Tokat güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Tokat seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Tokat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Tokat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Tokat Otobüs Biletleri

Aksaray Tokat otobüs bileti mi aradınız?  Aksaray Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 704 km2 olan Almus ilçesi doğu ve güneyde Sivas ili, batıda Merkez ilçe, kuzeyde de Niksar ve Reşadiye ilçeleriyle çevrilidir. İlçe dağlık ve engebeli bir alanda yer alır. Yükseltiler güney ve doğuda yer yer 2.000 m’yi aşar, ilçenin en yüksek noktası doğu kesimde 2.416 m’ye erişen Asmalıdağ’dır. Doğudan batıya akan ve Yeşilırmak’ın başlangıç kolu olarak kabul edilen Tozanlı Çayı üzerindeki Almus Baraj Gölü de ilçe sınırları içindedir. Nüfus Tozanlı Çayı boyunda ve baraj gölü çevresinde yer alan düzlüklerde yoğunlaşmıştır. Tarıma elverişli alanların azlığı üretimi sınırlar; en çok arpa ve buğday ekilir. Akarsu boylarında aile tüketimine yönelik sebzecilik yapılır, şekerpancarı yetiştirilir. Baraj gölünde tatlı su balıkçılığı yapılır.

Almus, MÖ 550’lerde Anadolu’yu ele geçiren Persler tarafından kuruldu. Daha sonra MÖ 301’de kurulan Kapadokya Krallığı’na bağlandı. Kısa bir süre sonra da Pontus Krallığı’na geçti. MÖ 66’da Roma egemenliğine giren Almus, Malazgirt Savaşı’mn ardından (1071) Danişmendlilerin eline geçti. Beylikler döneminde Eretna Bey ve Kadı Burhaneddin tarafından yönetilen Almus 1399’da I. Bayezid (Yıldırım) tarafından alındı. 1402’den sonra kısa süreli Timur egemenliğinden sonra 1413’te kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı.

1890’da Tokat Merkez kazasına bağlı bir nahiye merkeziydi. Cumhuriyet dönemi başlarında bu konumunu koruyan Almus kasabası 1954’te ilçe merkezi yapıldı. Belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

Almus Baraj Gölü’nün kenarında yer alan kasabanın ticaret ve hizmet merkezi olarak gelişimini, Tokat kentine yakınlığı (34 km) sınırlamaktadır. Ekonomisi küçük ölçekli ve durağan olan kasaba nüfus kaybetmektedir. Almus Meslek Yüksekokulu Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.