Yolcu Sayısı
1

Aksaray Tokat Otobüs Bileti

Aksaray Tokat Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Aksaray → Tokat Arası Kaç Km413 km
 • Aksaray → Tokat Arası Kaç Saat3sa 16dk
 • Günlük Sefer Sayısı4
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Aksaray Tokat Online Otobüs Bileti
Aksaray Tokat otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Tokat güzergahı için arama yapın, Aksaray - Tokat arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Tokat Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Tokat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Tokat seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Tokat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray → Tokat Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Tokat arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Aksaray - Tokat otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Tokat arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Aksaray - Tokat arasında günlük ortalama 0 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Aksaray - Tokat arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Aksaray - Tokat arası otobüs yolculuğu ortalama 3sa 16dk sürmektedir.

Aksaray - Tokat arası uzaklık kaç km?
Aksaray - Tokat arası karayolu ile 413 km'dir.

Aksaray Tokat Otobüs Biletleri

Aksaray Tokat otobüs bileti mi aradınız?  Aksaray Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 704 km2 olan Almus ilçesi doğu ve güneyde Sivas ili, batıda Merkez ilçe, kuzeyde de Niksar ve Reşadiye ilçeleriyle çevrilidir. İlçe dağlık ve engebeli bir alanda yer alır. Yükseltiler güney ve doğuda yer yer 2.000 m’yi aşar, ilçenin en yüksek noktası doğu kesimde 2.416 m’ye erişen Asmalıdağ’dır. Doğudan batıya akan ve Yeşilırmak’ın başlangıç kolu olarak kabul edilen Tozanlı Çayı üzerindeki Almus Baraj Gölü de ilçe sınırları içindedir. Nüfus Tozanlı Çayı boyunda ve baraj gölü çevresinde yer alan düzlüklerde yoğunlaşmıştır. Tarıma elverişli alanların azlığı üretimi sınırlar; en çok arpa ve buğday ekilir. Akarsu boylarında aile tüketimine yönelik sebzecilik yapılır, şekerpancarı yetiştirilir. Baraj gölünde tatlı su balıkçılığı yapılır.

Almus, MÖ 550’lerde Anadolu’yu ele geçiren Persler tarafından kuruldu. Daha sonra MÖ 301’de kurulan Kapadokya Krallığı’na bağlandı. Kısa bir süre sonra da Pontus Krallığı’na geçti. MÖ 66’da Roma egemenliğine giren Almus, Malazgirt Savaşı’mn ardından (1071) Danişmendlilerin eline geçti. Beylikler döneminde Eretna Bey ve Kadı Burhaneddin tarafından yönetilen Almus 1399’da I. Bayezid (Yıldırım) tarafından alındı. 1402’den sonra kısa süreli Timur egemenliğinden sonra 1413’te kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı.

1890’da Tokat Merkez kazasına bağlı bir nahiye merkeziydi. Cumhuriyet dönemi başlarında bu konumunu koruyan Almus kasabası 1954’te ilçe merkezi yapıldı. Belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

Almus Baraj Gölü’nün kenarında yer alan kasabanın ticaret ve hizmet merkezi olarak gelişimini, Tokat kentine yakınlığı (34 km) sınırlamaktadır. Ekonomisi küçük ölçekli ve durağan olan kasaba nüfus kaybetmektedir. Almus Meslek Yüksekokulu Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Aksaray Hakkında

 • Nüfus23.974
 • Yüzölçümü7.966 km2
 • Plaka68
 • Telefon kodu(382)
 • OtogarAksaray Otogarı

Tokat Hakkında

 • Nüfus358.155
 • Yüzölçümü10.073 km2
 • Plaka60
 • Telefon kodu(356)
 • OtogarTokat Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Aksaray → Tokat


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr