Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al

Aksaray Karabük Otobüs Bileti

Aksaray Karabük Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 436 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Karabük arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Aksaray Karabük otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Karabük güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Karabük seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Karabük hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Karabük şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Karabük Otobüs Biletleri

 Aksaray Karabük otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Eskipazar, yüzölçümü 690 km2 olan Eskipazar ilçesi doğuda Çankırı ili, güneyde gene Çankırı ve Bolu illeri, batıda gene Bolu ili, kuzeybatıda Yenice ilçesi, kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda da Ovacık ilçesiyle çevrilidir.

Eskipazar ilçesi Karabük ilinin güney kesiminde yer alır. İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri arasındaki geçiş alanında bulunan ilçe gerek yüzey şekilleri, gerek iklim ve bitki örtüsü açısından Karadeniz Bölgesi’ne benzer özellikler taşır. Yüzey şekillerini vadilerle yayılmış ve yoğun bir orman örtüsüyle kaplı dağlar oluşturur. Eskipazar Çayı dik yamaçlı ve dar tabanlı bir vadi içinde, güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda akarak Karabük yakınlarında Filyos Çayı’na karışır. Çay boyunca uzanan Eskipazar Ovası küçük bir taşkın ovasıdır. Göknar, karaçam, sarıçam ve kayınlardan oluşan ormanlarda bazı mesire yerleri vardır.

Halkın başlıca geçim kaynağı tarımdır. İlçe ormanlık bir yörede bulunduğundan ormancılık da gelişmiştir. Daha çok tarla bitkileri üretilir; çay kıyısında sebze ve meyve yetiştirilir. İlçenin doğu kesimindeki verimsiz topraklarda hayvancılık önem kazanır. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, arpa, patates, soğan, sarmısak, elma, armut ve cevizdir. Geleneksel yöntemlerle yapılan hayvancılık küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine dayanır. İlçede bir kereste fabrikası vardır.

Yöre Paflagonyalılar döneminde bir pazar yeriydi. Adının da bu özelliğinden kaynaklandığı söylenir. İlçe sınırlan içindeki önemli yerleşme yerleri Roma döneminden kalmadır. Çaylı ve Budaklar köyleri arasındaki alanda bir antik kentin kalmtılar bulunmuştur. Çevrede bulunan sikkelerden kent adına para basıldığı anlaşılmaktadır. Aynca yörede çok sayıda kaya mezan ve kaya tüneli vardır. Eskipazar, II. Mehmed (Fatih) döneminde OsmanlI topraklanna katıldı. 19. yüzyıl sonunda Gerede kazasına bağlı bir nahiye olarak yönetiliyordu. Cumhuriyet döneminde Çankın iline bağlı bir ilçe haline getirilen Eskipazar 1995’te kurulan Karabük iline bağlandı.

Ankara-Zonguldak demiryolu ile Bolu-Karabük karayolu kasabanın yakınından geçer. Kasaba karayoluyla il merkezi Karabük’e 38 km uzaklıktadır. Önceleri Çerkeş’e bağlı bir bucak merkezi olan Eskipazar 1946’da ilçe merkezi yapıldı; belediyesi de bu tarihte kuruldu.

 

Aksaray Karabük otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Karabük otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Karabük Hakkında
Nüfus:
172,756
Yüzölçümü:
4.108,80 km²
Plaka:
78
Telefon kodu:
(370)
Otogar:
Karabük Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.