Adıyaman Karabük Otobüs Bileti

Adıyaman Karabük Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 970 km'dir.

Adıyaman Karabük otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Karabük güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Karabük seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Karabük hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Karabük şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Karabük Otobüs Biletleri

 Adıyaman Karabük otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 

       TARİH İlde Eflani ve Safranbolu yörelerinin tarihi Bitinyalılara dayanmakla birlikte Karabük’ün tarihi çok yenidir. Karabük 19. yüzyıl sonlarında, Kastamonu vilayeti Merkez sancağının Safranbolu kazasına bağlı Öğlebeli köyünün 13 haneden oluşan küçük bir mahallesiydi. 1930’larda Türkiye’nin ağn sanayi merkezi olarak seçilmesi Karabük’ün geleceğini önemli ölçüde etkiledi. Karabük KDÇİ’nin üretime geçmesinden sonra geüşmeye başladı. Karabük Belediyesi 1939’da kuruldu.

       1941 ’de Safranbolu ilçesine bağlı bir bucak merkezi oldu. Zamanla önemli bir sanayi ve ticaret merkezi haline gelen Karabük 1953’te ilçe merkezi yapıldı. 1990’lann başında KDÇİ’nin zarar etmesi nedeniyle hükümetçe

        kapatüabileceğinin açıklanması, ekonomisi büyük ölçüde bu işletmeye bağlı olan Karabük’ü olumsuz biçimde etkiledi. 1994’te Kar- demir’e devredilmesinden sonra işletme faaliyetini sürdürdüyse de Karabük eski canlılığını ve gelişme temposunu yitirmeye başladı. Yörenin sosyal ve ekonomik yapısının desteklenmesi amacıyla 1995’te yapılan yasal bir düzenlemeyle Karabük üi kuruldu.

Cinci Hanı, Safranbolu kentinde çarşı içinde 17. yüzyılın ortalannda, Osmanlı sarayında etkili bir konumda olan Safranbolulu Cinci Hoca tarafından yaptınlmış; iki katlı, ortası avlulu, taş yapı. Çamlık orman içi dinlenme yeri: Karabük yakınlarında; piknik. Girleyik orman içi dinlenme yeri: Safranbolu’ya 9 km uzaklıkta: piknik. İzzet Metımed Paşa Camisi: Safranbolu kentinde, çarşı içinde. 1796’da Sadrazam İzzet Meh- med Paşa tarafından yaptınlmış. Köprülü Camisi: Safranbolu kentinde, çarşı içinde 1662’de Köprülü Mehmed Paşa tarafından yaptınlmış. Safranbolu evleri: Safranbolu kentinde, çarşı içinde ve Bağlar semtinde. Pek çoğu bugün koruma altına alınmış; batı Karadeniz yöresinin en güzel ve iyi korunmuş sivil mimarlık örneklerinden.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Karabük Hakkında
Nüfus:
172,756
Yüzölçümü:
4.108,80 km²
Plaka:
78
Telefon kodu:
(370)
Otogar:
Karabük Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.