Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ağrı Konya Otobüs Bileti

Ağrı Konya Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1138 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ağrı Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Ağrı Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ağrı Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ağrı Konya seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ağrı ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ağrı Konya Otobüs Biletleri

 Ağrı Konya otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 2.320 km2 olan ilçe kuzeyde Karatay, doğuda Karapmar ilçeleri, güneyde Karaman ili ve Güneysınır ilçesi, güneybatıda Bozkır, batıda da Meram ilçesiyle çevrilidir.

 

Çumra Türkiye’nin en büyük kapalı havzası olan Konya Ovası’nda yer alır. Düzlüklerin çok yer tuttuğu ilçe topraklarında önemli bir yükseltiye rastlanmaz. İlçenin en önemli akarsuyu Çarşamba Çayı’dır. Çok değerli bir tarım alam olan bu topraklar Çarşamba Çayı’nın taşıdığı sudan yararlanüarak açılan kanallar aracılığıyla sulanır. Çumra sulaması olarak adlandırılan bu sulama şebekesinde yer alan Apa Barajı’nın ardındaki yapay gölün bir bölümü ilçe sınırlan içinde kalır.

İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Yetiştirilen başlıca bitkiler şekerpancarı, buğday, arpa, nohut, fasulye, patates, domates, kavım ve üzümdür. Bitkisel üretimin yanı sıra hayvancılık, özellikle koyunculuk ve koyun sütü üretimi önem taşır. İlçedeki en büyük sanayi tesisi kraft kâğıt torba fabrikasıdır. Ayrıca meyve suyu, reçel, salça, un, yem ve malt üreten fabrikalar da vardır.

Büyük bir Neolitik Çağ yerleşmesi olan Çatalhöyük Çumra kentinin 13 km kuzeyindedir. Çumra ilçesindeki Alibey Höyüğü’nde de Hititlere ait bir yerleşim bulunmuştur.

1919’da Bozkır Ayaklanmaları ve 1920’de de Konya Ayaklanmasına sahne olan Çumra 1926’da ilçe yapıldı, tlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. 1936’da Bulgaristan ve Romanya’dan gelen göçmenler buraya yerleştirildi. Konya’nın 49 kin güneydoğusunda yer alan Çumra kenti geniş bir tarımsal bölgenin ticaret, hizmet ve ulaşım merkezidir. 13 km’lik bir yolla Konya-Karaman karayoluna bağlanır. Konya-Karaman demiryolu da kentten geçer. Çumra Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.