Yolcu Sayısı
1

Ağrı Konya Otobüs Bileti

Ağrı Konya Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Ağrı → Konya Arası Kaç Km1138 km
 • Ağrı → Konya Arası Kaç Saat12sa 59dk
 • Günlük Sefer Sayısı3
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Ağrı Konya Online Otobüs Bileti
Ağrı Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ağrı Konya güzergahı için arama yapın, Ağrı - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ağrı ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Ağrı ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ağrı Konya seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ağrı → Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Ağrı - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Ağrı - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Ağrı - Konya arasında günlük ortalama 0 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Ağrı - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Ağrı - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 59dk sürmektedir.

Ağrı - Konya arası uzaklık kaç km?
Ağrı - Konya arası karayolu ile 1138 km'dir.

Ağrı Konya Otobüs Biletleri

 Ağrı Konya otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 2.320 km2 olan ilçe kuzeyde Karatay, doğuda Karapmar ilçeleri, güneyde Karaman ili ve Güneysınır ilçesi, güneybatıda Bozkır, batıda da Meram ilçesiyle çevrilidir.

 

Çumra Türkiye’nin en büyük kapalı havzası olan Konya Ovası’nda yer alır. Düzlüklerin çok yer tuttuğu ilçe topraklarında önemli bir yükseltiye rastlanmaz. İlçenin en önemli akarsuyu Çarşamba Çayı’dır. Çok değerli bir tarım alam olan bu topraklar Çarşamba Çayı’nın taşıdığı sudan yararlanüarak açılan kanallar aracılığıyla sulanır. Çumra sulaması olarak adlandırılan bu sulama şebekesinde yer alan Apa Barajı’nın ardındaki yapay gölün bir bölümü ilçe sınırlan içinde kalır.

İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Yetiştirilen başlıca bitkiler şekerpancarı, buğday, arpa, nohut, fasulye, patates, domates, kavım ve üzümdür. Bitkisel üretimin yanı sıra hayvancılık, özellikle koyunculuk ve koyun sütü üretimi önem taşır. İlçedeki en büyük sanayi tesisi kraft kâğıt torba fabrikasıdır. Ayrıca meyve suyu, reçel, salça, un, yem ve malt üreten fabrikalar da vardır.

Büyük bir Neolitik Çağ yerleşmesi olan Çatalhöyük Çumra kentinin 13 km kuzeyindedir. Çumra ilçesindeki Alibey Höyüğü’nde de Hititlere ait bir yerleşim bulunmuştur.

1919’da Bozkır Ayaklanmaları ve 1920’de de Konya Ayaklanmasına sahne olan Çumra 1926’da ilçe yapıldı, tlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. 1936’da Bulgaristan ve Romanya’dan gelen göçmenler buraya yerleştirildi. Konya’nın 49 kin güneydoğusunda yer alan Çumra kenti geniş bir tarımsal bölgenin ticaret, hizmet ve ulaşım merkezidir. 13 km’lik bir yolla Konya-Karaman karayoluna bağlanır. Konya-Karaman demiryolu da kentten geçer. Çumra Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

Ağrı Hakkında

 • Nüfus294.705
 • Yüzölçümü11.499 km2
 • Plaka04
 • Telefon kodu(472)
 • OtogarAğrı Otogarı

Konya Hakkında

 • Nüfus2.079.225
 • Yüzölçümü40.814 km2
 • Plaka42
 • Telefon kodu(332)
 • OtogarKonya Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Ağrı → Konya


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr