Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
33 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
45 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al

Afyonkarahisar Konya Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 223 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 8 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 24 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Afyonkarahisar Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Konya seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Konya Otobüs Biletleri

 Afyon Konya otobüs bileti mi aradınız? Afyon Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 4.109 km2 olan Cihanbeyli ilçesi kuzeyde Kulu ilçesi, doğuda Ankara ve Aksaray illeri, güneyde Altınekin, batıda Sarayönü ve Yunak ilçeleri, kuzeybatıda gene Ankara iliyle çevrilidir.

 

İlçe topraklan tümüyle Cihanbeyli Platosu üstünde yer alır. Tuz Gölü’nün batısında, Cihanbeyli Platosu’nun alçaldığı kesimlerde Cihanbeyli Ovası yer alır. Uzunluğu 50 km, genişliği ise 30 km’ye ulaşan ovada Cihanbeyli Platosu’ndan doğan ve yazın kuruyan bazı dereler vardır. Bunlardan başlıcası İnsuyu’dur. Az yağışlı kara ikliminin etkisi altındaki ovada yerüstü su kaynakları yetersiz olduğu gibi yeraltı suyu da kullanılmaya elverişli değildir. Cihanbeyli Platosu’ndan doğan İnsuyu, doğuya doğru akarak Cihanbeyli kentinden geçer ve Tuz Gölü’ne dökülür. İlçede aynca irili ufaklı başka dereler de vardır. Tuz Gölü’nün batı bölümü ilçe sınırlan içinde kalır. İlçe sınırlan içindeki öbür göller Kuvatemer (Dördüncü) Dönem’de (1,6 milyon yü öncesinden günümüze) daha geniş alan kaplayan Tuz Gölü’nün daralmasından sonra artakalan küçük göl kahntılandır. Tuz Gölü gibi yazm büyük bölümü kuruyan bu göllerden başlıcalan Tersishan (Tersakan), Boluk (Bolluk ya da Bulak), Musalar ve Köpek gölleridir.

Cihanbeyli'de başlıca ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Başta buğday olmak üzere en çok tahıl yetiştirilir. Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya ilinde yetiştirilen buğdayın azımsanmayacak bir bölümü ilçede üretilir. Tarımda makine kullanımı yaygındır. Hayvancılık bir başka geçim kaynağıdır; koyun yetiştiriciliği önem taşır.

Türkiye’nin en önemli tuz kaynaklarından Yavşan Tuzlası Cihanbeyli ilçesindedir. OsmanlI döneminde genellikle ağustosta Tuz Gölünün kuruyan bölümlerindeki tuzların kırılmasıyla elde edilen bloklar alıcılara yerinde teslim edilirdi. Bu dönemde tuz develerle taşınır ve hesaplamada birim olarak “deve yükü” kullanılırdı. Daha sonra tuzun bu yöntemle satılmasından vazgeçilerek ürün göl kıyısında pazarlanmaya başladı. Tuzun gölün kuruyan yerlerinden kıyıya taşmmasında “pereli hat” denen dekovil hattından yararlanıhrdı. Bu yöntem maliyeti yükseltmekle birlikte uzun yıllar kullanıldı. 1970’te deniz tuzlarında kullanılan yöntem benimsendi ve tuzla yoğunlaşmış suların havuzlarda toplanması yoluyla üretime geçildi. Burada rafine tuz ve sodyum sülfat üretim tesisleri vardır.

Çorca Höyüğü’nde yapılan kazı çalışmalarında elde edilen buluntulardan yerleşim tarihinin Hititler dönemine değin uzandığı anlaşılmaktadır. 19. yüzyıl sonlannda Konya vilayeti Merkez sancağının Akşehir kazasına bağlı Esb-i Keşan nahiyesi olarak yönetiliyordu. Nahiye merkezinin belediyesi 1906’da kuruldu. Daha sonra bir süre İnsuyu adıyla anılan yöre 30 Mayıs 1926’da ilçe yapıldı.

Cihanbeyli kenti Tuz Gölü’nün batısında, Cihanbeyli Platosu’nun doğu eteğinde kurulmuş kırsal görünümlü bir yerleşmedir. Ankara’yı Konya’ya bağlayan karayolu kentin hemen batısından geçer. Kent bu yolla il merkezi Konya’ya 92 km uzaklıktadır. Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Afyonkarahisar Konya otobüs bileti mi aradınız? Afyonkarahisar Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Afyonkarahisar Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 33 TL
Lüks Afşınlılar Seyahat 40 TL
Star Batman 40 TL
Medine Turizm 40 TL
Medine Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.