Afyonkarahisar Kırıkkale Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 334 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 23dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Kırıkkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Kırıkkale güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Afyon Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çoraközü Deresi’nin Kızılırmak’a katıldığı noktanın kuzeydoğusundaki tepelik alanda eskiden Kınk adıyla anılan 12 haneli bir köy vardı. Kurtuluş Savaşı sırasında ordunun kullandığı silahlar bu küçük köydeki bir atölyede onarılıyordu. Cumhuriyet’in ilk yıllarında orduya silah yapacak fabrikanın Kırık köyünde kurulmasına karar verildi. Fabrikalar ve öteki tesislerin açılmasıyla birlikte gelişmeye başlayan bu kırsal yerleşme 1929’da bucak merkezi yapıldı. 1944'te ilçe merkezi haline getirildi ve adı da aynı vadi içinde yer alan ve Kürigin Kalesi adıyla anılan eski bir kale kalıntısından esinlenilerek Kırıkkale olarak değiştirildi. İç Anadolu Bölgesi’nde önemli bir sanayi merkezi olarak gelişmeye başlayan kent iş bulma umuduyla başka illerden gelenlerin yerleşmesi sonucunda hızla büyüdü.

Çoraközü Vadisi’nin yamaçlarında kurulmuş olan kent ilin batı kesiminde yer alır. Kent bazen bu vadide oluşan sellerden etkilenmektedir. 20 Temmuz 1999’da meydana gelen sel kentin gecekondulardan oluşan bir mahallesinde can ve mal kaybına yol açtı. Kentin merkezi askeri amaçlı fabrikalarda çalışan işçilerle memurlar için yapılmış olan lojmanların yer aldığı istasyon ve fabrika mahalleleridir. Hızlı göç hareketi nedeniyle sağlıksız bir kentsel gelişme süreci yaşanmaktadır. Önemli bir sanayi merkezi olan il merkezindeki ticaret etkinliği epey canlıdır.

Ankara-Sivas karayolu ile Ankara-Kayseri demiryolu kentten geçer. Kent karayoluyla Ankara’ya 76 km, Yozgat’a 142 km, Kastamonu’ya 220 km, Kayseri’ye 246 km, Sivas’a 366 km, İstanbul’a 530 km ve Antalya’ya 615 km uzaklıktadır. Kırıkkale Üniversitesi’nin rektörlüğü ve birçok birimi kenttedir.

Yeni bir yerleşme olan Kırıkkale’de tarihsel yapı yoktur. Merkez ilçedeki başlıca tarihsel yapılar ise Hasandede Camisi (1605), Hasandede ve Koçubaba türbeleridir.

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.