Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al

Adıyaman Ankara Otobüs Bileti

Adıyaman Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 755 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Adıyaman Ünal firmasıdır.

Adıyaman Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Ankara seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Ankara Otobüs Biletleri

Adıyaman, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, içerisinde oldukça değerli olan Kommagene Krallığı’na ait olan Nemrut heykelleri yer almaktadır. Bu alan her yıl binlerce turist çekmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehirlerinden bir tanesidir.

Adıyaman ziyaretçilerinin görmesi gereken noktaların başında, Karakuş Tümülüsü, Pirin Antik Kenti, Yel Baba Türbesi, Haydaran Kaya Mezarları, Nemrut Dağı Milli Parkı, Yenipınar Camii, Toktamış Camii, Turuş Kaya Mezarları, Gerger Kalesi, Adıyaman Ulu Camii yer almaktadır. 
 
Nemrut Milli Parkı, Kahta ilçesinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yüksekliği 2150 m kadardır. Buradaki heykeller, Kommagene kralı 1. Arthicos’a aittir. Heykellerin yüksekliği yaklaşık olarak on metreyi bulabilmektedir. Nemrut UNESCO dünya mirasında yer almaktadır. 
 
Haydaran Kaya Mezarları, Taşgedik köyü sınırları içerisinde bulunur. Bu mezarlar kommagene krallığına dair fazlası ile iz taşımaktadır. Ayrıca mezarlar üzerindeki kabartmalar, dönemin sosyal yaşamı, kültürü, mimari yapılanması ve dini inançlarını aydınlatmak amacı önemli eserlerdir. 
 
Ankara, Türkiye’nin illerinden biri olup, aynı zamanda başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Ankara ülkenin en gelişmiş ikinci şehridir. Kendi bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin ise en gelişmiş şehridir. Bunun nedeni başkent olması ile birlikte sanayi alanında aldığı yatırımlardır. Ankara sınırları içerisinde karasal ikliminin hakimiyeti söz konusudur. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçer.
Adıyaman üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Kahta Petrol, Adıyaman Ünal, Gülaras gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Adıyaman Ankara otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adıyaman Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Adıyaman Ünal 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Ucuz yolculuk." Misafir
gerçekten çok memnun kaldım, normalde daha fazla ödüyordum ancak siteniz sayesinde karşılaştırmalı olarak fiyatları gördüm ve taksitli olarak satın aldım :)