Acıgöl Samsun Otobüs Bileti

Acıgöl Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Acıgöl Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Acıgöl Samsun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Acıgöl Samsun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Acıgöl Samsun seyahatinize başlamadan önce, Acıgöl ve Samsun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Acıgöl ve Samsun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Acıgöl Samsun Otobüs Biletleri

Acıgöl, ülkenin Nevşehir iline bağlı ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin bağlı bulunduğu il olan Nevşehir ikinci dereceden turizm bölgesi ilan edilmiştir. Bu özelliği ile Acıgöl’de ziyaretçiler tarafından rağbet gören noktalardan biri haline gelmektedir. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge ile birlikte Acıgöl sınırları içerisinde de karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretiminin çeşitliliği üzerinde de etkili olmuştur. İlçe sınırları içerisinde daha çok soğuğa dayanaklı tarım ürünlerinin üretimi söz konusudur. 

İlçe sınırları içerisinde kendisi ile aynı ismi taşıyan bir de krater gölü barındırır. Bu böl volkanik bir göl olması ve volkanik göllerin ülke sınırları içerisinde nadir rastlanmasından dolayı değerli bir noktadır. 
Ayrıca çevresine kattığı doğal güzellikler ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır.
 
Samsun, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ilidir. İl sınırları içerisinde ulaşım kolaylığı açısından bir adet havalimanı da bulunmaktadır. Bununla birlikte yöre halkı içerisinde Atatürk’ün şehri olarak da bilinmektedir. Milli mücadele döneminin başlangıç noktası olarak kabul edildiği için ülkenin yakın siyasi tarihi açısından önemli şehirlerden bir tanesidir.
 
İl sınırları içerisinde Karadeniz kültürü hakim olup, yaşatılmaya devam edildiği gibi Karadeniz’in fiziki özelliklerini de almıştır. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı bir iklime sahip olup, ormanlık alan bakımından hayli zengindir. 
 
Acıgöl üzerinden zaman kaybetmeden Samsun’a gitmek için Süha Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Acıgöl Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Süha Turizm." Misafir
Süha Turizm'e gerçekten çok teşekkür ediyorum. Ne zaman Acıgöl'den Samsun'a gitmek istesem her türlü gün içerisinde 1 seferleri bulunuyor. Sağolun.