Yolcu Sayısı
1

Acıgöl otobüs bileti

Acıgöl Otobüs Bileti

En popüler Acıgöl otobüs rotaları

Acıgöl otobüs bileti fiyatları, Acıgöl otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Acıgöl otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaAcıgöl1100 TL4
İstanbulAcıgöl1100 TL4
AlibeyköyAcıgöl1100 TL4
AntalyaAcıgöl450 TL3
İstanbul (Anadolu)Acıgöl900 TL2

Acıgöl otobüs biletleri

Acıgöl, Türkiye’nin Nevşehir iline bağlı ilçelerden bir tanesidir, bunun beraber İç Anadolu Bölgesi’ne bağlı dikkat çekici noktalardan bir tanesidir. Bu ilçe tarihi ve etimolojik anlamada incelendiğinde ilgi çekici derecede köklü geçmişe sahip noktadır. Yapılan çalışmalar sonucunca ilçenin ilk isminin Topbada olduğu kanısına varılmıştır. Acıgöl ismi ise bölgenin Türklerin hakimiyetine girmesinden sonra kendisine takdim edilen isimlerin bir sonucunda ortaya çıkmıştır. İlçe köklü bir geçmişe de sahiptir. Tarihi boyunca Persler, İskender İmparatorluğu, Roma, Bizans ve Osmanlı egemenliklerinde kalmıştır. İlçenin tam anlamı ile bir Türk vatanı haline gelmesi ise Malazgirt Savaşı’ndan sonra gerçekleşmiştir. Acıgöl otobüs bileti alımını NeredenNereye.com üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İlçe, coğrafi olarak bağlı bulunduğu il olan Nevşehir’in içerisinden akan Acıöz Çayı’nın çevresine konumlanmıştır. Aynı zamanda coğrafi bölgesi nedeni ile bütünleşik olduğu ilin iklimsel özelliklerini göstermektedir. İlçe sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak, yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü tüm noktalarda olduğu gibi iklim şartları Acıgöl’ünde doğal tarımsal üretimi üzerinde etkili olmuş, çoğunlukla soğuğa dayanıklı tarım ürünlerinin üretilmesine neden olmuştur.

Acıgöl ziyaretçilerinin ilçedeki ziyaretlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, testi kebabı, hamur köftesi, diş buğdayı, omaç, beyaz bulamaç, yeşil mercimek, yemiş tatlısı, pekmezli karışık hoşaf, bazlama gibi lezzetler yer almaktadır.

İlçe sınırları içerisinde ekonomi daha çok tarım, hayvancılık ve ticaret üzerinde gelişim göstermiştir. Acıgöl ilçesinde yetiştirilen tarım ürünleri, ayçiçeği, soğan, habubat, baklagiller, patatestir. İlçe topraklarının alüvyal yapıda olmasından dolayı tarımsal üretim açısından verimli arazileri bulunmaktadır.
Neredennereye.com üzerinden Acıgöl dışında Ankara Gaziantep otobüs bileti de satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr