Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
95 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

Zonguldak Ordu Otobüs Bileti

Zonguldak Ordu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 717 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Zonguldak Ordu arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ali Osman Ulusoy firmasıdır.

Zonguldak Ordu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Zonguldak Ordu otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Zonguldak Ordu otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Zonguldak Ordu Otobüs Biletleri

 Zonguldak Ordu otobüs bileti mi aradınız? Zonguldak Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 349 km2 olan Gölköy ilçesi doğuda Mesudiye ilçesi, güneyde Tokat ili, batıda Aybastı, kuzeybatıda Kabataş, kuzeyde de Gürgentepe ve Ulubey ilçeleriyle çevrilidir.

Gölköy ilçesi ilin dağlık ve engebeli iç kesiminde yer alır. İlçe topraklarını Canik Dağları’nın uzantıları engebelendirir. Ormanlarla kaplı bu dağların yüksek kesimlerinde hayvancılık bakımından önem taşıyan yaylalar yer alır. İlçe topraklarının sularını Bolaman ve Melet çaylarının kolları toplar.

Ekonomisi tanma dayanan ilçede ekilebilir alanlar azdır. Yetiştirilen başlıca ürünler patates, mısır, fındık, armut ve elmadır. Az miktarda arpa, buğday ve fasulye de yetiştirilir. Hayvancılık gelişmiştir, çok miktarda koyun ve sığır yetiştirilir. Arıcılık da yaygın bir uğraştır. Başta kereste olmak üzere orman ürünleri ilçe ekonomisinde önemli yer tutar. İlçe topraklarında bakır, kurşun-çinko ve demir yatakları vardır. Madensuyu kaynaklan ve ilçe merkezine 16 km uzaklıktaki Ulugöl mesiresi başlıca çekici alanlardır.

Eskiden Habsamana ve Kuşluyan adlarını taşıyan Gölköy’ün tarihine ilişkin fazla bilgiyoktur. Daha önce Özlü (Şıhman) Köyü’nün bulunduğu yerde kurulan yerleşme 17. yüzyılda bugünkü yerine taşındı. Gölköy 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayetinin Ordu kazasına bağlı bir nahiye merkeziydi. Cumhuriyet döneminde Merkez ilçeye bağlı bir bucak merkezi iken 1936’da ilçe merkezi yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu. Eskiden Gölköy’e bağlı bir bucak merkezi olan Aybastı 1960’ta ilçe merkezi yapıldı. Ordu-Sivas karayolunun 2 km batısında yer alan kent, il merkezi Ordu’ya 59 km uzaklıktadır.

Zonguldak Ordu otobüs bileti mi aradınız? Zonguldak Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Zonguldak Ordu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 95 TL
Ali Osman Ulusoy 100 TL
Metro Turizm 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
  Ordu Hakkında
Nüfus:
731,452
Yüzölçümü:
5.952,49 km²
Plaka:
52
Telefon kodu:
(452)
Otogar:
Ordu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.