Yeşilyurt (Tokat) Otobüs Bileti

Yeşilyurt (Tokat) Otobüs Bileti

Yeşilyurt (Tokat) Otobüs Biletleri

 Yeşilyurt, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tokat’a bağlı ilçelerden bir tanesidir. Karadeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Daha önceden kullanılan iki ismi vardır. Bunlardan biri Arabacımusa diğer ise Musaköy’dür. Daha sonradan statü kazanması ile birlikte resmi adı Yeşilyurt olarak değişmiştir. 

Anadolu’nun birçok bölgesinde olduğu gibi tarihi ve kültürel bakımdan zenginliğini göstermeyen bölgelerden bir tanesidir. Bunun nedeni ile bölge sınırları içerisinde gene birçok Anadolu noktasında olduğu gibi farklı medeniyetlerin yerleşim göstermiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum günümüzde ziyaretçilerinin ilgisini çeken kültürel gelişiminin kaynağını oluşturmaktadır. 
Yeşilyurt ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Zile Kalesi, Kaz Gölü, Selemen Yaylası, Niksar Kalesi, Pervane Hamamı, Çamiçi Yaylası, Tokat Atatürk Evi, Mahperi Hatun kervansarayı, Tokat Mevlesi Hanesi, Tokat Kalesi yer almaktadır. 
Yeşilyurt ziyaretçileri bölgeye vardıklarında  beklemedikleri bir orman manzarası ile karşılaşabilirler. Bu yükselen yeşil yapraklı ormanlar zamanla ziyaretçilerin ilgisini çeken oldukça ilginç mesire alanlarına dönüşmüşlerdir. Denizin iç etkisinden ziyade doğanın kucağına kendini atmak isteyenler için bir alternatif oluşturan bölge halk olarak da gelen insanlara oldukça sıcakkanlı davranmaktadır. Bu durum Karadeniz kültürünün bölge insanları tarafından hala yansıtıldığının bir göstergesidir. Bununla birlikte ilçe sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sein ve yağışlı kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. İlçeyi ziyaret için neredennereye.com adresi üzerinden Yeşilyurt otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Yeşilyurt (Tokat) - 5 Günlük Hava Tahmini
26 Eki Pazartesi
parçalı az bulutlu
14,6 °C
parçalı az bulutlu
27 Eki Salı
parçalı az bulutlu
21,3 °C
parçalı az bulutlu
28 Eki Çarşamba
parçalı az bulutlu
22,2 °C
parçalı az bulutlu
29 Eki Perşembe
açık
19,7 °C
açık
30 Eki Cuma
açık
17,1 °C
açık