Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al

Yalova Trabzon Otobüs Bileti

Yalova Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1037 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Yalova Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Lüks Karadeniz firmasıdır.

Yalova Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Yalova Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Yalova Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Yalova ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Yalova Trabzon Otobüs Biletleri

 Yalova Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Yalova Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Of ilçesi kuzeydoğuda Rize ili, doğuda Hayrat, güneyde Demekpazan, güneybatıda Köprübaşı, batıda Sürmene ilçeleri, kuzeyde Karadeniz, kuzeydoğuda da Rize iliyle çevrilidir.

İlçe toprakları çok dar bir kıyı şeridinin hemen ardında yükselen dağlık alanlardan oluşur. Karadeniz kıyısından ilin iç kesimlerine kadar uzanan bu toprakları Doğu Karadeniz Sıradağları’nın kıyı dağları engebelendirir. Bu dağların yüksek kesimlerinde sayfiye olarak önem taşıyan yaylalar vardır. İlçe topraklarının sularını Solaklı Çayı ve Yeniköy Deresi toplar.

Başlıca ekonomik etkinlik tarım ve balıkçılıktır. En çok çay, mısır ve patates yetiştirilir. Az miktarda lahana, fındık, elma ve hayvan pancan da üretilmektedir. Sığır ve koyun yetiştiriciliği de yapılan ilçede yapay tohumlama istasyonu vardır. Eskiden yaygın olan yaylacılık giderek önemini yitirmektedir. Kıyı halkının bir bölümü geçimini balıkçılıktan sağlar. Kıyı kesiminde tekne yapım yerleri ve çay işleme tesisleri vardır. İlçe topraklarında bakır içeren cevher yatakları bulunur.

Yöre MÖ 4. yüzyıl sonlarında Pontus, daha sonra da Roma ve Bizans egemenliğine girdi. Komnenosların Trabzon’da kurduğu devletin sınırları içindeyken Cenevizlilerle Rumlar arasında sık sık el değiştirdi. 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. Yöre 19. yüzyü sonlarında Trabzon vilayetinin Lazistan sancağına bağlı bir kaza olarak yönetiliyordu. Kaza merkezinin belediyesi 1873’te kuruldu.

Of Müetosluların Karadeniz kıyısında kurduğu ticaret kolonilerinden biridir. Soğanlı Geçidi’ni (2.330 m) aşarak Bayburt’u Karadeniz kıyı yoluna bağlayan karayolu kentin batısında kıyıya ulaşır. Of kenti il merkezi Trabzon’a 50 km uzaklıktadır. Eski bir yerleşme olmasına karşın kentte önemli bir tarihsel yapı bulunmamaktadır.

Yalova Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Yalova Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Yalova Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 110 TL
Metro Turizm 120 TL
Lüks Karadeniz 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.