Yalova Balıkesir Otobüs Bileti

Yalova Balıkesir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 220 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Yalova Balıkesir arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Yalova Balıkesir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Yalova Balıkesir otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Yalova Balıkesir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Yalova Balıkesir Otobüs Biletleri

 Yalova Balıkesir otobüs bileti mi aradınız? Yalova Balıkesir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yalova Balıkesir arası otobüs yolculuğunuz 2 saat 30 dakika sürecektir. Mevsim şartlarına göre bu süre 15 dakika uzayabilmektedir. İki il arasında ki toplam mesafe 215 kilometredir. Yalova Balıkesir güzergahında Orhangazi, Alaşarköy ve Mustafakemalpaşa ilçeleri bulunmaktadır. Balıkesir ülkenin Marmara Bölgesi'nde bulunmaktadır. Kentte karasal iklim hakimdir. Balıkesir'e gelip de meşhur höşmerim tatlısını yemeden şehri terk etmemelisiniz. Kentin en meşhur tatlısıdır. Evliya Çelebininde Seyahatname de bahsettiği bu lezzet kentin simgesi haline gelmiştir. Höşmerim tatlısı 500 yıldan bu yana yapılmaktadır. Bu şehirde yenilecek yiyecekler arasında meşhur Ayvalık tostu ve Susurluk ayrını bulunmaktadır. Bu iki lezzeti bir çok şehirde bulsak da Balıkesir de farklı bir tadı vardır. Adana Balıkesir yolculuğunuzun bittiği zaman terminalde hemen bir bardak Susurluk ayranı ve yanına Ayvalık tostu bulabilirsiniz. Balıkesir kentine gidip mutlaka görmeniz gereken yerler vardır. Kozak yaylası bunların başında gelir. Doğa ile iç içe olan yaylada 5 milyonu geçik ağaç bulunmaktadır. Bölge oksijen bakımından en yüksek bölgedir. Cunda adası Balıkesir kentinin sahip olduğu adeta cennet gibi tabir edilen yerdir. Deniz ve yeşilin birleştiği yerdeki ada adeta bir huzur deposu özelliğini taşır. Cunda Adası her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Özellikle yabancı turistten çok rağbet görmektedir. Agia Paraskevi Manastırı kentin tarihi bir bölümüdür. Bu tarihi manastır Çamlık Koyunun karşısında bulunmaktadır. Balıkesire gidildiğinde kısa süreliğine dahi olsa görülmesi gereken bir yapıdır. Balıkesir Kazdağı Milli parkı Edremit ilçe sınırında bulunsa da Balıkesir kentine ait bir yapıdır. Bu muhteşem güzellikleri gözleriniz ile görmelisiniz. Kentin tarihi ve yapısı hakkında pek çok bilgi sahibi olmuş olursunuz. Yalova Balıkesir otobüs biletleri satın aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.