Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Balıkesir Otobüs Bileti

Adana Balıkesir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 105,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 897 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Balıkesir arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Adana Balıkesir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Balıkesir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Balıkesir seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Balıkesir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Balıkesir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Balıkesir Otobüs Biletleri

 Adana Balıkesir otobüs bileti mi aradınız? Adana Balıkesir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Balıkesir arası yolculuğunuz 10 saat sürecektir. İki şehir arasında 853 km mesafe bulunmaktadır. Varacağınız nokta olan Balıkesir Marmara bölgesinde yer alır. Şehrin aynı zamanda Ege Deniz'ine kıyısı vardır. Türkiye'nin en kalabalık on yedinci kenti olarak geçmektedir. Tarihte Karesi ve Misya isimleri verilmiştir. Osmanlı egemenliğine geçmesi ile birlikte günümüze kadar Balıkesir olarak kalmıştır.
Balıkesir kentine gidip mutlaka görmeniz gereken yerler vardır. Kozak yaylası bunların başında gelir. Doğa ile iç içe olan yaylada 5 milyondan fazla ağaç bulunmaktadır. Bölge oksijen bakımından en yüksek bölgedir. Cunda adası Balıkesir kentinin sahip olduğu adeta cennet gibi tabir edilen yerdir. Deniz ve yeşilin birleştiği yerdeki ada adeta bir huzur deposu özelliğini taşır. Cunda Adası her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Özellikle yabancı turistten çok rağbet görmektedir. Agia Paraskevi Manastırı kentin tarihi bir bölümüdür. Bu tarihi manastır Çamlık Koyunun karşısında bulunmaktadır. Balıkesire gidildiğinde kısa süreliğine dahi olsa görülmesi gereken bir yapıdır. Balıkesir Kazdağı Milli parkı Edremit ilçe sınırında bulunsa da Balıkesir kentine ait bir yapıdır. Müthiş bir tarihi yansıtan bu yapıyı görmelisiniz. M.Ö. 2000 yıllarına dayandığı düşülen birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır.
Balıkesir’e gelip de meşhur höşmerim tatlısını yemeden gitmek olmaz. Evliya Çelebininde Seyahatname de bahsettiği bu lezzet kentin simgesi haline gelmiştir.Höşmerim tatlısı 500 yıldan bu yana yapılmaktadır. Bu şehirde yenilecek yiyecekler arasında meşhur ayvalık tostu ve susurluk ayrını bulunmaktadır. Bu iki lezzeti bir çok şehirde bulsak da Balıkesir de farklı bir tadı vardır. Adana Balıkesir yolculuğunuzun bittiği zaman terminalde hemen bir bardak susurluk ayranı ve yanına ayvalık tostu bulabilirsiniz.
Yolculuklar insanın ufkunu açar ve yeni yerler keşfedip vizyon gelişmesine sebep olur. Fırsat buldukça otobüs yolculuğu yapmalı ve yeni yerler keşfetmelisiniz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.